کد خبر: 743787 A

قاسمی:

سخنگو و رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه تاکید کرد: تقارن عید نوروز و شکفتن بهار زیبا با تولد آشو زرتشت، پیامبر آیین باستانی ایرانیان را باید به فال نیک گرفت.

به گزارش ایلنا، بهرام قاسمی رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه به مناسبت ۶ فروردین سالروز تولد زرتشت گفت: تقارن عید نوروز و شکفتن بهار زیبا با تولد آشو زرتشت، پیامبر آیین باستانی ایرانیان را باید به فال نیک گرفت. سندشناسان و محققان، کهن‌ترین نغمه‌های ناب شعر و داستان‌سرایی را تا دوران حیات "آشو زرتشت" جست‌وجو کرده و در این جست‌وجو به اوستا به ویژه "گاتاها" رسیده‌اند، اثری که کهن‌ترین سروده‌ها و نیز داستان آفرینش را زمزمه می‌کند؛ یکی از سندهای معتبر این ادعا الفهرست ابن ندیم است.

قاسمی افزود: "گاتاها" داستان حیات، هدف آفرینش و خلقت انسان است. روایت داستانی اوستا، جنگ میان خیر و شر و یادآوری جایگاه انسان در این جنگ سرنوشت‌ساز است. دعوت انسان به نیک پنداری، نیک گفتاری و نیک رفتاری و توالی این سه عنصر اصیل بی‌دلیل نیست. انسان فانی تنها در سایه این شاه کلید به جریان لایزال خیر و سعادت و رستگاری خواهد پیوست. تولد آشو زرتشت و سال نو را به همه پیروان آیین زرتشتی بویژه هموطنان پرمهر زرتشتی تبریک و شادباش عرض می‌نمایم. #نوروز خجسته بوت. سال خَش و خیبی دارتَه بیت#

بهرام قاسمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر