کد خبر: 737022 A

توسط روحانی انجام شد؛

رئیس‌جمهور همزمان با روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی و آبخیزداری، یک نهال بلوط در محوطه ایستگاه راه‌آهن رشت غرس کرد.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی در این مراسم با تبریک روز درختکاری و هفته منابع طبیعی و آبخیزداری، گفت: مسئله درخت، مراتع، حفظ منابع آبی و محیط زیست بسیار برای زندگی بشر اهمیت دارد.

وی با قدردانی از همه آنهایی که برای سرسبزی ایران، تلاش می‌کنند، اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی در این زمینه گام‌های بسیار مهمی را برداشته است. توسعه جنگل‌‌ها و درختکاری، مهار گرد و غبار از طریق نهالکاری، کنترل شن‌های روان و آبخیزداری و بکارگیری سامانه‌های نوین آبیاری از جمله امور مهمی هستند که امروز پیگیری می‌‌شود.

رئیس‌جمهور ادامه داد: امروز برای ما هم کشاورزی و هم محیط زیست دو اصل بسیار مهم است که می‌تواند برای زندگی، سلامت و توسعه کشورمان نقش بسیار ویژه‌ای را ایفا کند.

روحانی از همه گروه‌ها، سازمان‌‌های مردم‌‌نهاد، مردم، کشاورزان و همه علاقه‌مندان محیط زیست، خواست در عرصه درختکاری همه تلاش خود را بکار گیرند و تصریح کرد: وزارت راه و بویژه راه‌‌آهن ضروری است بخشی از زمین‌‌های اطراف این ایستگاه راه آهن را درختکاری کنند و اساسا باید درختکاری در مسیر جاده ها با قوت ادامه یابد و ضروری است خیابان بی‌درخت نداشته باشیم.

وی افزود: در ایجاد خیابان‌ها و اتوبان‌های جدید هر جایی که امکان‌پذیر است، مسئله درختکاری را فراموش نکنیم، این توصیه پیامبر(ص)، ائمه هدی(ع) است و ان‌شاء‌الله به این توصیه بسیار پربرکت همه ما عامل باشیم و عمل کنیم.

حسن روحانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر