کد خبر: 736792 A

آیت الله نوری همدانی:

آیت الله نوری همدانی گفت: شورای عالی حوزه را از نظر اخلاص، سابقه و فقاهت و جنبه‌های مثبت تأیید و حمایت می‌کنیم.

به گزارش ایلنا،  آیت الله حسین نوری‌همدانی پیش از ظهر امروز در درس خارج فقه که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به برخی هجمه ها علیه شورای عالی حوزه های علمیه اظهار داشت: شورای عالی حوزه متشکل از عده‌ای از فقها است که بعد از عمری تدریس، فقاهت، تألیف و درس و بحث در سمت تصمیم گیری حوزه قرار دارند.

ایشان ابراز داشت: این فقها هم گام با انقلاب بودند و زحمات بسیاری برای حوزه و انقلاب کشیدند و امروز با اخلاص و تجربه برای مدیریت و سیاسگذاری در حوزه های علمیه گام برداشته اند.

این استاد حوزه با تأکید بر این که شورای عالی حوزه را از نظر اخلاص، سابقه و فقاهت و جنبه های مثبت تأیید و حمایت می کنیم، خاطرنشان ساخت: باید از زحمات اعضای این شورا تقدیر کنیم.

آیت الله نوری همدانی تصریح کرد: حوزه متعلق به امام عصر(عج) است و هرکس در تمشیت امور و مدیریت حوزه خالصانه اقدام کند و گام بردارد، مسلما نزد حضرت دارای موقعیت خواهد بود و ما هم  لازم می دانیم که از دست اندرکاران حوزه تقدیر و حمایت کنیم.

این مرجع تقلید با تسلیت درگذشت حجت الاسلام صالحی خوانساری، وی را مبلغی دغدغه مند دانست و بیان داشت: بر اساس روایات هرکس فرهنگ اهل بیت(ع) را منتشر کند و دل های شیعیان را به سمت اسلام ناب بکشاند مقام بالاتری از هزار عابد دارد.

آیت الله حسین نوری همدانی شورای عالی حوزه‌های علمیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر