کد خبر: 735547 A

ابتکار در بازدید از کانون اصلاح و تربیت قم مطرح کرد؛

معاون رئیس‌جمهور در امور بانوان وخانواده به همراه استاندار قم و معاون سیاسی وامنیتی استاندار، معاون دادستان و قضات ناظر بر زندان با همراهی مدیرکل زندان‌های استان قم از بخش‌های مختلف و فعالیت‌های کانون اصلاح و تربیت و اردوگاه حرفه آموزی وکاردرمانی قم بازدید کردند.

به گزارش ایلنا، معصومه ابتکار در بدو ورود به کانون قم گروه سرود مددجویان در مدح حضرت امام رضا علیه السلام پرداخته و احدی از نوجوانان کانون به نمایندگی از مددجویان ضمن عرض خیر مقدم و خوش‌‌‌‌‌آمدگویی از اوضاع و احوال زندگی ایشان در جامعه و تغییر مسیر زندگی‌شان در کانون مطالبی را عنوان کرد.

وی با برخوردی صمیمانه و مادرانه با تک‌‌‌تک مددجویان صحبت کرده و از وضعیت فردی، خانوادگی، اجتماعی آنان مطلع و خواستار توجه ویژه تمامی مسئولان استان برای حل مشکلات نوجونان و رسیدگی در تمامی ابعاد شدند.

در این بازدید، سیدعلی تهامی مدیرکل زندان‌های استان قم گزارش مبسوطی از روند بازسازی کانون قم و اعمال تغییرات برای تلطیف فضای کانون و شباهت آن با مدرسه آموزشی، شبانه‌‌‌‌روزی و همچنین فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی، ورزشی، بهداشتی و اشتغال کانون ارائه کردند.

در این بازدید کلیه قسمت‌های کانون از جمله فضای خوابگاهی، سالن عذاخوری، کتابخانه، سالن ورزشی، کارگاه فنرسازی، کلاس‌های آموزشی و حرفه‌‌‌آموزی و همچنین اماکن پشتیبانی کانون اعم از آشپزخانه صنعتی، نانوایی مورد بازدید قرار گرفت.

در ادامه ابتکار، در بازدید از بند نسوان با زندانیان بند نسوان ملاقات چهره به چهره کرد و از کارگاه‌های اشتغال، آموزش فنی و حرفه ای، سالن ورزشی و سایر بخش‌های بند نسوان بازدید کردند.

در پایان این دیدار ابتکار از مدیران، مسئولان و مددکاران به خاطر خدمات ارائه شده در بخش‌های نوجوانان، ورزش، آراستگی کارگاه‌ها و بند و امور بهداشتی اندرزگاه نسوان و تنوع غذا تقدیر و تشکر کردند.

معصومه ابتکار معصومه ابتكار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر