کد خبر: 733907 A

ادیانی در تذکر شفاهی:

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده قائمشهر تاکید کرد که آقای مطهری قصد اهانت به نمایندگان شمال کشور را نداشتند و هدف ایشان صرفاً آرام کردن فضای جلسه بوده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، علی ادیانی در جلسه نوبت عصر امروز مجلس در بیان تذکری گفت: بنده عذرخواهی می‌کنم که کار به جایی رسیده که رئیس مجلس به جای رعایت آیین‌نامه اقدام به بیان وهن و انتصاب غیر فاخر به نمایندگان کردند همه نمایندگان شاهد بودند که آقای مطهری در جلسه نوبت صبح در چند دقیقه مرتکب چند تخلف آیین‌نامه‌ای شدند.

وی تاکید کرد: در گام اول بنده پیشنهاد داشتم و بدون اینکه عرایض بنده تمام شود بر خلاف آیین‌نامه کلام بنده را قطع کردند و تخلف دوم این بود که اینجا خانه ملت و عصاره فضائل ملت است و همچنین عصاره فضایل ملت در هیئت رئیسه است و در راس آن رئیس جلسه حضور دارد و این موضوع نباید در ادبیات رئیس جلسه دیده شود.

نماینده قائمشهر ادامه داد: رئیس جلسه‌ای که دست به سینه نماینده بکوبد و به ملت و نمایندگان توهین کند و واژه ناصواب آشوب‌گر را بیان کند و با سوءاستفاده از عنوان رئیس جلسه قبل از اینکه حرف بنده را بشنود بیان می‌کند که من تذکر اصل ۷۵ شما را وارد نمی‌دانم متخلف است.

وی تصریح کرد: پیشنهادی که بنده دادم سخن نمایندگان شمال کشور است بحث بر سر انتقال آب دریای خزر بر خلاف اصل ۴۰ است و اضرار به ملت و اضرار به سرمایه طبیعی است.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: مجموعه تالاب انزلی در حال خشک شدن است از سال ۷۵ تاکنون آب دریای خزر یک و نیم متر عقب‌نشینی داشته است و مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی این کار را نهی کرده و غیرکارشناسی و غیرحقوقی و خلاف محیط زیست دانسته است.

ادیانی گفت: استدعای بنده این است جلوی این کار را بگیرید این مطالبه ملت است آیا یک بار سوال کرده‌اید چه بلایی بر سر دریاچه ارومیه و خوزستان و هامون و مجموعه تالاب‌ها و هورالعظیم‌ها آمده است اینها به دلیل کار غیرکارشناسی اینطور شده‌اند.

نماینده مردم قائم‌شهر افزود: من رسما اعلام می‌کنم اگر آقای مطهری یا شما به عنوان رئیس مجلس از ملت عذرخواهی نکنید به عنوان نماینده مردم جلسه را ترک خواهم کرد چون به ملت و مردم شمال کشور در مجلس توهین شد.

علی لاریجانی که ریاست جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به ادیانی گفت: این بحث را ادامه ندهید آقای ادیانی و دوستان دیگر که از شمال کشور نماینده هستند بنده شنیدم که در جلسه قبل پیشنهادی داشتید و رئیس جلسه تشخیص دادند که محل طرح آن اینجا نیست.

وی ادامه داد: شما اصرار کردید و فضای جلسه مشکل پیدا کرد قصد آقای مطهری هم آرام کردن فضای مجلس بوده و قصد توهین نداشتند اکنون فصل بررسی بودجه است و ما با کمبود وقت مواجه هستیم ایشان نیز تشخیص دادند محل طرح پیشنهاد شما اینجا نیست اما شما نیز به اصرار خود ادامه دادید.

رئیس قوه قانونگذاری تاکید کرد: آقای مطهری به هیچ عنوان قصد اهانت نداشته شما نمایندگان استان‌های شمالی نیز عزیز ما و مورد احترام ما هستید و دلیلی ندارد در مجلس که برای مصالح کشور تصمیم‌ می‌گیریم به گروهی توهین شود شما کار پسندیده‌ای کردید که در جلسه حضور یافتید و می‌توانید پیشنهاد خود را به موقع مطرح کنید.

بودجه تالاب انزلی خانه ملت مجلس شورای اسلامی لاریجانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر