کد خبر: 732467 A

در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در نوبت شامگاهی موضوع صف های گوشت مطرح شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نوبت شامگاهی در جریان  بررسی بودجه سال ۹۸ احمد امیرآبادی‌فراهانی در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه، پیشنهادی برای اصلاح روند توزیع کالاهای اساسی مطرح کرد و گفت: صف‌های طولانی گوشت و مرغ و تأمین کالاهای اساسی از مشکلات اساسی امروز مردم است.

وی افزود: همه می‌دانند به اندازه کافی ارز در کشور وجود دارد و پشتیبانی ارزی کشور مناسب است وکالا به اندازه کافی درداخل تولید و به اندازه نیاز وجود دارد وکمبودی در این زمینه وجود ندارد، اما نحوه توزیع کالاها نامناسب است.

عضوهیئت رئیسه مجلس با طرح این سؤال که چرا صفهای گوشت ومرغ درکشور ایجاد شده است گفت:مردم به دلیل توزیع مناسب و عدم نظارت دولت اعتمادی به وضعیت اقتصادی ندارند لذا باید این اعتماد به مردم بازگردد و مردم اطمینان حاصل کنند که وضعیت اقتصادی کشور مناسب ا ست.

وی گفت: مردم در شرایط کنونی گرفتارند ومشکلات زیادی دارند قرار بود شهریورماه اقداماتی برای حمایت از وضعیت معیشتی مردم صورت گیرد که آقای نوبخت عنوان کردند شما اقدامی انجام ندهید و دولت اقدامات لازم را انجام می دهد. اما کاری صورت ندادند. لذا اگر این موضوع در شورای عالی اقتصادی قوای سه گانه پیگیری شود، بنده از طرح پیشنهاد خود منصرف می‌شوم.

لاریجانی در پاسخ به نماینده مردم قم بیان کرد: بررسی این موضوع قبل از عید مسائلی را در اذهان ایجاد می‌کند این موضوع در حال حاضر در دست بررسی است تا مشخص شود آیا می‌توان بین قوای مختلف راه حلی برای آن یافت؟ لذا اگر اجازه داده شود، پس از پایان بررسی بودجه و در زمان اصلاح ساختاری آن که مد نظر مقام معظم رهبری است، این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

 

بودجه کالاهای اساسی گوشت مجلس شورای اسلامی ساختار اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر