کد خبر: 729584 A

مشاور دربار سعودی در امور خارجی در واکنش به اخبار مربوط به نقش عربستان در حمله تروریستی زاهدان در فراری رو به جلو ایران را متهم به حمایت از تروریسم کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از شبکه خبری داون، عادل الجبیر، مشاور دربار سعودی در امور خارجی، امروز دوشنبه در کنفرانس مشترک با شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان، ایران را متهم به حمایت از تروریسم کرد.

وی در ادامه مدعی شد: برای من عجیب است که وزیر خارجه یک کشور حامی تروریسم یعنی ایران چطور می‌تواند دیگران را متهم به تروریسم کند؟

شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان هم در مورد اتهامات اخیر تهران علیه پاکستان گفت که من به وزیر امور خارجه ایران اطمینان می‌دهم که پاکستان هرگز در فعالیت‌های تروریستی شرکت نخواهد کرد.

قریشی در ادامه اضافه کرد: همیشه این اقدامات را محکوم کردیم. ایران همسایه ما است و ما هرگز برای آنها مشکل ایجاد نخواهیم کرد. ما به حاکمیت و تمامیت ارضی آنها احترام می‌گذاریم و مطمئن هستم آنها هم به ما احترام می‌گذارند.

این مقام ارشد پاکستان در ادامه گفت: اگر ایران مدرکی برای متهم کردن ما دارد، پاکستان از آن استقبال می‌کند. پاکستان در گذشته با ایران برای حل مشکلات همکاری داشته است.

در همین حال، عادل الجبیر در اظهارات بی‌اساس خود ایران متهم به اقدامات تروریستی کرد و گفت: ایران از سال ۱۹۷۹ متهم به حمایت از تروریسم است.

وی افزود: ایران از گروه‌هایی مانند حزب‌الله لبنان و افرادی همچون نصرالله حمایت می‌کند.

وی در ادامه گفت: عربستان خود قربانی تروریسم است و ما برای مجازات تروریست‌ها بی‌رحم و هوشیار هستیم. ما در آرزوی نابودی تروریسم در جهان هستیم.

ایران پاکستان تروریسم عادل الجبیر شاه محمود قریشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر