کد خبر: 728695 A

شریف‌پور در موافقت با کلیات لایحه‌ بودجه‌:

یک نماینده مجلس تاکید کرد: تصمیمات مجلس باید ویژه و متناسب با شرایط اقتصادی باشد و بدانیم که منابع و درآمدهای بودجه بر این اساس تعریف شده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، عین‌الله شریف‌پور در جلسه علنی نوبت عصر امروز مجلس شورای اسلامی به عنوان موافق کلیات لایحه‌ی بودجه‌ی ۹۸ گفت: امروز دشمن از همدلی و همسویی قوای سه گانه و مردم هراس دارد که باید این موضوع توجه کنیم دولت ملاحظات رهبری را در ۵ محور در بودجه ۹۸ به عنوان نصب‌العین خود قرار دادند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در شرایط خاص و ویژه اقتصادی قرار داریم گفت: تصمیمات مجلس باید ویژه و متناسب با شرایط اقتصادی باشد و بدانیم که منابع و درآمدهای بودجه بر این اساس تعریف شده است. یکی از منابع بودجه سال آینده از محل صادرات نفت است. وابستگی بودجه به نفت مشکل امروز کشور نیست.

وی ادامه داد: این بیماری به قبل از انقلاب بر می‌گردد که بعد از انقلاب برای رهایی از آن تلاش شد. اما استکبار مانع از این امر گردید. اکنون هم فشارهای بیرونی برای صادرات نفت وجود دارد اگر بتوان بر اساس پیش بینی بودجه نفت را صادر کنیم کار بزرگی انجام داده‌ایم.

نماینده مردم ماکو در مجلس شورای اسلامی بااشاره به این که درآمدهای مالیاتی منبع دیگر بودجه است اضافه کرد: اگر در صورت کاهش درآمد نفت دست به افزایش مالیات بزنیم آن گاه فشار را به جامعه زیاد کرده‌ایم. به جای افزایش مالیات باید با فرارهای مالیاتی مبارزه کرد که این باید وظیفه وزارت اقتصاد باشد.

وی ادامه داد: درآمدهای منابع خاص و منابع مالی از محل فروش افراد و اوراق را به عنوان درآمدهای دیگر بودجه است باید تلاش کرد که راهبرد بینابینی بین منابع و هزینه‌ها ایجاد کرد که این هنر مدیریت دولت و مجلس است؛ لذا در شرایط کنونی مخالفت با کلیات بودجه منطقی نیست.

وی با تاکید بر این که خواست مردم در توزیع عادلانه و منصفانه منابع آن هم به دور از تبعیض گفت: در بودجه ۱۴ میلیارد دلار درآمد از محل صادرات نفت برای تأمین داده‌های اساسی پیش بینی شده است که این به امنیت روانی و تأمین حداقل‌های معیشتی مردم کمک می‌کند. البته باید مراقبت کرد که کالاهای تأمین شده با نرخ حمایتی صادر نشود.

شریف پور ادامه داد: اختصاص ۸,۴۰۰ میلیارد تومان به سازمان‌های حمایتی برای کمک به اقشار آسیب پذیر را از دیگر مزیت‌های بودجه ۹۸ است. در بودجه سقف معافیت مالیاتی برای کارکنان دولت ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان پیش بینی شده که پیشنهاد می‌شود این میزان به سه میلیون تومان برسد.همچنین پیش بینی افزایش هزار میلیارد تومان مازاد بر سقف بودجه برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان لشگری و کشوری یکی دیگر از مزیت‌های بودجه سال آینده است.

وی از حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و پیام مقام معظم رهبری در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب تشکر کرد و گفت: قطعاً امت ولایی بخصوص جوانان این مرز و بوم در دهه‌ی پنجم انقلاب آرمانهای امام و شهدا و رهنمودهای رهبری را نصب‌العین قرار می‌دهند.

این نماینده مجلس همچنین با محکوم کردن حمله تروریستی در استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد که گروهک تروریستی بزدل به سزای اعمال خود خواهد رسید.

استکبار بودجه حقوق شرایط اقتصادی لایحه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر