کد خبر: 725366 A

غریب‌آبادی خبر داد؛

سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین، به منظور بررسی آخرین وضعیت روابط جمهوری اسلامی ایران و یونیدو با مدیرکل سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو)، دیدار و گفت‌وگو کرد.

 به گزارش ایلنا،‌ کاظم غریب‌آبادی در این دیدار، با اشاره به ظرفیت‌های بالای علمی و صنعتی ایران و همچنین آمادگی برای تبادل تجربیات در زمینه‌های مختلف مرتبط با توسعه، برخی حوزه‌های جدید همکاری از جمله در رابطه با فناوری‌های پاک و کمبود آب و همچنین استفاده از استارت‌آپ‌ها در گسترش ارائه خدمات و ایجاد شغل را تشریح کرد. 

وی اظهار امیدواری کرد تا روابط میان ایران و یونیدو، بیش از پیش ارتقاء و توسعه یابد.

لی یونگ، مدیرکل یونیدو نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت بسیار بالای ایران برای این سازمان، ضمن استقبال از توسعه روابط فیمابین، اظهار داشت: یونیدو در زمینه‌های گوناگون آماده همکاری با ایران بوده و پروژه‌های جدیدی نیز حسب نظر طرف ایرانی، تدوین و ارائه خواهد شد.

در این ملاقات، طرفین توافق کردند تا هیاتی تخصصی از یونیدو در سال جاری میلادی به منظور ارزیابی نیازهای ایران و همچنین بررسی راهکارهای تسریع در اجرای پروژه‌های موجود، به ایران سفر کند. 

غریب‌آبادی در این ملاقات، همچنین نامه وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات کشورمان درخصوص همکاری در زمینه ایجاد و توسعه همکاری‌های دوجانبه و منطقه‌ای در بستر استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان را به مدیرکل یونیدو ارائه کرد. 

لازم به توضیح است یونیدو به عنوان یک سازمان بین‌المللی مستقل و با هدف تسریع در فرایند صنعتی کردن کشورهای در حال توسعه، در سال ۱۹۶۶ ایجاد شد و هم اکنون ۱۶۸ کشور عضو آن هستند. یونیدو در حال حاضر هفت پروژه همکاری در جمهوری اسلامی ایران در دست اجراء دارد.

غریب آبادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر