کد خبر: 722705 A

معاون عمرانی وزیر کشور خبر داد:

معاون عمرانی وزیر کشور از افتتاح ۷۸۸۰ پروژه عمرانی و خدماتی توسط دهیاری‌ها در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی سال جاری در مناطق روستایی کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا، مهدی جمالی‌‌نژاد با اعلام این خبر گفت: اعتباری بالغ بر هفت هزار و ۹۱۸ میلیارد ریال برای این پروژه‌‌ها هزینه شده و میانگین اعتبارات هزینه شده برای هر پروژه معادل هزار میلیون ریال است.

وی اضافه کرد: بیشترین تعداد پروژه‌ها مربوط به بهسازی معابر روستایی با ۵۵۶۱ پروژه، معادل ۷۱ درصد کل پروژه‌ها است که این طیف وسیعی از پروژه‌های خرد مقیاس، مانند اجرای طرح هادی، احداث پل، آسفالت معابر، روشنایی معابر و... را در برمی‌گیرد.

رییس سازمان شهرداری‌‌ها و دهیاری‌‌های کشور افزود: بعد از پروژه‌‌‌های فوق، بیشترین تعداد پروژه‌های دهیاری‌ها مربوط به موضوعات ایمنی و آتش‌نشانی و ایجاد بوستان و توسعه فضای سبز روستایی است.

شایان ذکر است دهیاری‌ها با توجه به وظایف قانونی خود مطابق با اساسنامه، تشکیلات و سازمان دهیاری‌ها مصوب ۱۳۸۰ هیات وزیران و مفاد مندرج در بخشنامه سالیانه بودجه دهیاری‌های کشور، موظف به اجرای طرح‌های عمرانی و خدماتی دارای اولویت در روستاها هستند.

مهدی جمالی‌نژاد مهدی جمالی نژاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر