کد خبر: 722659 A

امامی کاشانی در خطبه های نمازجمعه تهران:

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تاکید کرد: امروز دشمنان این ملت که رژیم صهیونیستی غاصب و دولت امریکای ذلیل و جنایتکار است و پول و ثروت مردم بیچاره عربستان به دست یک حاکم زبون و ذلیل و آلوده است و وضع را چنین دارند پیش می برند و همین سه نقطه و سه ضلع این مثلث در چاه شومی که ایجاد کردند دست و پا می کنند و امید است که خدا ذلتشان را بیش از پیش کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، آیت‌‌‌الله محمد امامی کاشانی ظهر امروز در خطبه دوم نمازجمعه تهران گفت: سالروز ورود امام بزرگوارمان را به ملت بزرگ ایران و همه انسان‌‌های حق‌‌طلب و حق‌‌جو تبریک عرض می‌‌کنم. امام با توکل و رابطه خاصی که با خدا داشت، آن قیام را ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه ملت ایران با همان شجاعت، شهامت و مجاهدت در راه حق به دنبال امام و جریان انقلاب رفت و به اینجا رسید، اظهار داشت: اگر قیام امام و جمهوری اسلامی نبودند نظام شاهنشاهی در دنیا به مراتب بدتر و کثیف‌تر از حکومت آل سعود بود. از نظر حقارت و از نظر عقب‌‌افتادگی و کوچکی در برابر امریکا و صهیونیست‌ها از آن نظام آلوده سعودی هم بدتر بود.

تولیت مدرسه عالی شهید مطهری ادامه داد: این لطف خدا و عنایت امام زمان (عج) به این ملت بود و امام چنین قیام کرد. با آن ملت شجاع، شهادت‌‌خواه و با توکل و با آن همه ایثار و فداکاری مادران و پدران و فرزندان به اینجا رسید.

امامی کاشانی با بیان اینکه امام (ره) قیام کرد و وقتی هم که آمد این همه استقبال بود، تصریح کرد: این به آن خاطر بود که او نایب امام زمان (عج) بود. بر این اساس هم خیلی احترام می‌‌کردند و آن ایمان ملت بود که امام توانست اینچنین حرکت ایجاد کند و این حرکت بر اساس همان بود و حرکتی مثل حرکاتی که در دنیا می‌‌شود، نبود. 

وی افزود: این انقلابی است که زمینه‌‌ای برای حضور امام زمان (عج) بود. واقعیت این است که گرمی جبری از مطبخ نبود. جبرئیل آنچنان گرم بود و حرارت و گرمی به پیغمبر (ص) داده بود و از خدا وحی آورده بود که او از دیدار خلاق وجود از طرف خدا بود و این بود که موجب شد وحی شد و حرکت اسلام به وجود آمد.

خطیب نماز جمعه این هفه تهران اضافه کرد: قوت ابدال هم همینطور هستند. ابدال یعنی انسان‌‌هایی که از شخصیت بی‌‌نظیر برخوردارند که می‌‌گویند این قوت ابدال حق یعنی همان امام خمینی‌‌ است. این یک واقعیتی است و این ارتباط است که اینچنین ایجاد شد. انسجام و وحدت کلمه‌‌ای که به دور امام بود، با همه روش‌‌ها و مشرب‌‌ها بر همین اساس بود و با خدا ارتباط داشت چون نایب امام عصر (عج) بود و بر این اساس مردم مومن و منسجم شد و این حرکت وقتی به همین صورت ادامه یابد، می‌‌تواند دشمن را به زانو در آورد.

امامی کاشانی با بیان اینکه هم‌اکنون امریکا با تمام جنایاتی که می‌‌‌کند، زبون شده و شکست خورده است، خاطرنشان کرد: این عظمتی است که رهبری و ولایت ایجاد کرده است. این یعنی ولایت فقیه و نایب حجت خدا است که رهبری می‌‌کند و انسجام و وحدت کلمه لازم است. 

وی با اظهار امیدواری مبنی بر حضور مردم در راهپیمایی  ۲۲ بهمن ابراز داشت: همه در خیابان‌‌ها و دشمن را بیش از گذشته مایوس خواهند کرد. امروز دشمنان این ملت رژیم صهیونیستی غاصب و دولت امریکای ذلیل و جنایتکار است. پول و ثروت مردم بیچاره عربستان به دست یک حاکم زبون و ذلیل و آلوده است و وضع را چنین دارند، پیش می‌‌برند. همین سه نقطه و سه ضلع این مثلث در چاه شومی که ایجاد کردند، دست و پا می‌زنند و امید است که خدا ذلتشان را بیش از پیش کند.

نماز جمعه امامی کاشانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر