کد خبر: 720981 A

محبی نیا در سوال از ظریف:

نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: دلواپس و برانداز به هدف واحد و یکسان رسیده و این خطای بزرگ و استراتژیکی است که جامعه را تهدید می‌کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، جهانبخش محبی‌نیا در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تشریح سوال خود از محمد جواد ظریف  درباره مجموعه اقدامات دیپلماتیک جهت رفع تهدید بین‌المللی در منطقه و سطح جهانی، گفت: آقای ظریف! شاید  کسانی از شما نفرت داشته باشند، اما زمانی پیروز خواهید شد که آنها بتوانند در شما نفرت ایجاد کنند. پس صبور باشید. البته جای تأسف است که اوضاع و احوال ما این است که این جهان گهواره حیات ما است.

نماینده مردم میاندوآب با بیان این که در شرایط فعلی در خارج از کشور منزوی کردن ایران به عنوان یک هدف دنبال می‌شود. در این وضعیت مکاتبه هشت وزیر با رهبری شکل می‌گیرد، عنوان کرد: چرا در جامعه انقلابی امام و یادگاری امام که با سکان‌داری رهبری اداره می‌شود، دلواپس و برانداز به هدف واحد و یکسان رسیده است؟ این خطای بزرگ و استراتژیکی است که جامعه را تهدید می‌کند.

وی تاکید کرد: بخشی از سیاست خارجی در گروگان تفکری است که با دولت غریبه است. روی گردانی از جهان و پنهان کردن سیاست نتیجه‌اش این است که بخشی از جامعه به فساد کشیده می‌شود. به همین دلیل است که نظریه‌پردازان معتقد هستند که عمده مشکلات جامعه ریشه در سیاست دارد.

وی با اشاره به این که ایران با کمک دیپلماسی خارجی توانست از یوغ انگلیس نجات پیدا کرده و اشغال کشور را به پایان برساند، گفت: بعد از آن قطعنامه ۱۳۹۸۸ در سازمان ملل و ترک مخاصمه با عراق به وقوع  پیوست و سازمان ملل صدام جاه طلب و دیوانه را متجاوز خواند. اکنون به کمک دستگاه خارجی باید گفتمان داخلی به سمت ایجاد رضایت و امیدواری در داخل کشور حرکت کند.

محبی‌نیا ادامه داد: فرهنگ و پیام انقلاب در فضای آرام اشاعه پیدا می‌کند و در این شرایط می‌توان ایرانی خارج از کشور را برای حضور در داخل کشور و سرمایه‌گذاری امیدوار کرد. آقای ظریف! شما مسئول وزارت امور خارجه هستید. اگر شما حرف اول را نزنید و منافع ملت را مساله اول قرار ندهید در محضر خدا در روز قیامت باید پاسخگو باشید. برای انقلاب اسلامی آزادی و عدالت در سطح جهان دعا می‌کنیم و به نیروهای دفاعی نیز افتخار می‌کنیم. امیدواریم دست به دست هم همه نهادهای رسمی کشور آزاد باشند.

انقلاب جامعه جهان عراق مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر