خبرگزاری کار ایران

| 14:09   
کد خبر : ۷۱۹۷۸۹
امیرعبداللهیان در دیدار با محمد بن سلمان:

راه موفقیت منطقه تقویت گفت‌وگو و همکاری و افزایش همکاری‌های توسعه‌محور است

وزیر امور خارجه تاکید کرد: راه موفقیت منطقه تقویت گفت‌وگو و همکاری و افزایش همکاری‌های توسعه‌محور است.

راه موفقیت منطقه تقویت گفت‌وگو و همکاری و افزایش همکاری‌های توسعه‌محور است

به گزارش ایلنا، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه در دیدار با امیر محمد بن سلمان، ولیعهد و نخست‌وزیر پادشاهی عربستان سعودی، بر عزم جمهوری اسلامی ایران در توسعه مناسبات با کشورهای منطقه و عربستان تاکید کرد.

وی با تاکید بر فرصت‌های فراروی دو کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی می‌توانند با توسعه همه‌جانبه همکاری‌ها از جمله در حوزه سیاسی، اقتصادی، تجاری، ترانزیت، علم و فناوری، فرهنگی و مردمی، رشد و شکوفایی بیشتر را برای منطقه رقم بزنند.

وزیر امور خارجه با اشاره به تحولات نظام بین‌الملل اظهار داشت: امروز ما در برابر یک مسئولیت تاریخی قرار داریم.

امیرعبداللهیان با بیان دستاوردها و ظرفیت‌های جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: راه موفقیت منطقه تقویت گفت‌وگو و همکاری و افزایش همکاری‌های توسعه‌محور است.

وی با اشاره به جایگاه و نقش ایران و عربستان در منطقه و جهان اسلام، از موضوع فلسطین و قدس به عنوان قضیه محوری جهان اسلام یاد کرد و رژیم صهیونیستی را تهدیدی برای همگان دانست.

وزیر خارجه بر اهمیت امنیت درون‌زا و پایدار منطقه تاکید کرد.

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان با ابلاغ سلام خود و پادشاه عربستان سعودی به مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: نگاه عربستان به رابطه با ایران راهبردی بوده و ریاض در این خصوص عزم جدی دارد.

ولیعهد عربستان با تاکید بر دعوت از رئیس‌جمهور ایران برای سفر به عربستان، دیدار سران دو کشور را بسیار با اهمیت برشمرد و خاطرنشان کرد: این دیدارها تاثیرات اساسی بر توسعه و تعمیق مناسبات دوجانبه و چندجانبه خواهد داشت.

در این دیدار همچنین در خصوص برخی مباحث منطقه‌ای و بین‌المللی نیز بحث و تبادل نظر شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز