کد خبر: 719618 A

وزیر کشور:

وزیرکشور روند پیگیری‌های منجر به ابلاغ برنامه کاهش محرومیت از منطقه بلوچستان را از سوی ریاست‌جمهوری به ۲۴ دستگاه اجرایی کشور تشریح کرد.

به گزارش ایلنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در این باره گفت: در ادامه تلاش‌های وزارت کشور برای توسعه متوازن مناطق مختلف کشور، هیأتی از وزارت کشور به سرپرستی معاون اقتصادی بنده عازم جنوب استان سیستان و بلوچستان؛ یعنی منطقه بلوچستان شد و در جریان شش روز حضور در این منطقه، بازدیدهای میدانی مفصل، دیدار با مردم و نخبگان و شرکت در جلسات شورای اداری شهرستان‌‌‌های مختلف، مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بخش‌های مختلف منطقه بلوچستان را بررسی کرد.

وی افزود: پس از جمع‌‌‌‌بندی نهائی مسائل، برنامه کاهش محرومیت‌‌‌‌های منطقه بلوچستان شامل پیشنهادات عملی برای رفع مشکلات اولویت‌‌‌بندی شده منطقه، در قالب ۴۸۶ محور در وزارت کشور تدوین شد و به رئیس‌‌‌جمهور پیشنهاد شد. 

وزیر کشور اضافه کرد: خوشبختانه ظرف روزهای جاری، پس از موافقت رئیس‌‌‌‌‌جمهور با برنامه‌های ارائه شده، مراتب از سوی دفتر رئیس‌‌جمهور به ۲۴ وزارتخانه و دستگاه اجرائی مسئول ابلاغ شد و روند اجرای عملی این اقدامات به زودی آغاز خواهد شد.

رحمانی فضلی با اشاره به بخش‌‌‌‌‌های مسئول اجرای این مصوبات اظهار داشت: علاوه بر سازمان‌‌‌های برنامه و بودجه، حفاظت محیط زیست، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و صداوسیما، وزارتخانه‌‌‌های آموزش و پرورش، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، نفت، امور اقتصادی و دارائی، جهاد کشاورزی، ورزش و جوانان، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، ارتباطات و فن‌‌‌‌آوری اطلاعات، علوم تحقیقات و فن‌‌‌آوری و نیرو، از جمله دستگاه‌‌‌هایی هستند که مکلف به اجرای اقدامات ابلاغی هستند.

وی سازمان امور اداری و استخدامی کشور، ستاد مبارزه با مواد مخدر، ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، کمیته امداد خمینی(ره)، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، جمعیت هلال احمر و همچنین وزارت کشور را دیگر دستگاه‌‌‌های مخاطب برنامه‌‌های ابلاغی برشمرد.

پیش از این در آخرین روزهای تیرماه گذشته، سند کاهش محرومیت شمال استان سیستان و بلوچستان با پیگیری‌‌های وزارت کشور تدوین و با دستور رئیس‌‌جمهور به دستگاه‌‌های ذیربط ابلاغ شد و در هفته‌های آینده، شش ماه پس از ابلاغ سند، هیأت وزارت کشور به سرپرستی معاون اقتصادی وزیر کشور با سفر به سیستان، روند اجرای ۱۰۱ محور ابلاغی این برنامه، را ارزیابی خواهد کرد.

وزارت کشور عبدالرضا رحمانی فضلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر