کد خبر: 698453 A

مسعودی‌مقام خبر داد:

رئیس شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم مفسدان و اخلالگران اقتصادی گفت: رأی قطعی دادگاه 5 صراف، هفته آینده صادر می‌شود.

به گزارش ایلنا از قوه قضاییه، اسدالله مسعودی‌مقام امروز با اعلام این خبر افزود: احسان صفوی امیر، بهزاد بهرامی، سید مازن قائنی، مجید انصاری و پیمان ارغوانی 5 صرافی هستند که با همکاری تعدادی از دلالان بازار ارز و سوء‌استفاده از کارت‌های ملی افراد مختلف، ارز‌های مداخله‌ای بازار را تصاحب کردند‌ که این کارشان موجب افزایش قیمت ارز و کالا‌های اساسی شده است.

نماینده دادستان در جلسه رسیدگی به اتهامات این افراد، مجموع مبالغ مربوط به 5 متهم را مبلغ 151 میلیون و 112 هزار و 674 دلار اعلام کرد.

وی افزود: در تحقیقات مشخص شد بخشی از ارز خریداری شده و ثبت شده در سامانه سنا به نام افرادی است که از اقشار کم‌درآمد جامعه بودند و با دریافت مبالغ ناچیز بدون اینکه ارزی در اختیار این اشخاص قرار گیرد، کارت ملی و حساب بانکی خود را در اختیار متهمان قرار دادند و متهمان نیز به دریافت ارز و جابه‌جایی وجوه از طریق کارت‌های بانکی این اشخاص اقدام کرده‌اند.

مسعودی مقام خاطرنشان کرد: تحقیقات نشان می‌دهد این افراد با در اختیار گرفتن کارت‌های ملی و بانکی اشخاص متعدد و با همکاری دلالانی که اسامی ایشان در پرونده منعکس است و سابقا پرونده آنان با کیفرخواست به دادگاه ارسال شده، مبالغ اشاره شده را به شرح فوق به نام این اشخاص در سامانه سنا به‌صورت صوری خریداری کرده و در نهایت ارز توسط صرافی‌های مورد نظر یا دلالان تصاحب شده است.

قاضی در این جلسه پس از دفاعیات متهم احسان صفوی امیر خطاب به وی گفت: کارت ملی 1028 نفر مورد سوء استفاده قرار گرفته و دلار‌هایی که در اختیار آنها قرار می‌دادید گویای این است که به جای مصرف دلار در جای خود، در بازار آزاد و با ترفند، علی‌رغم ثبت در سامانه به اشخاصی که استحقاق نداشتند پرداخت کردید که آنها مرتبط با شما بودند و شما به ازای اجاره کارت ملی به آنها مبلغی می‌دادید. براساس استجازه رهبر انقلاب، احکام صادره دادگاه‌های ویژه در غیر از احکام اعدام، قطعی و قابل اجرا است.

قوه قضاییه مفسدان اقتصادی اخلال‌گران بازار ارز اخلالگران اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر