کد خبر: 698097 A

کاتب در مخالفت با کلیات طرح اصلاح قانون بودجه ۹۷ ؛

یک نماینده مجلس شورای اسلامی در مخالفت با اصلاح قانون بودجه کل کشور گفت: بر اساس آیین‌نامه نمی‌توان طرح یک فوریتی را در قالب طرح‌های عادی رسیدگی

به گزارش خبرنگار  سیاسی ایلنا، غلامرضا کاتب در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در مخالفت با کلیات طرح یک فوریتی اصلاح قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور ضمن گفت: بر اساس آیین‌نامه نمی‌توانیم طرح یک فوریتی را در قالب طرح‌های عادی رسیدگی کنیم. این امکان وجود دارد در تهاتر آسفالت برخی از موارد و پیشنهادات مغایرت‌های اساسی داشته باشد و از نظر قانونی نمی‌توانیم به آنها ورود کنیم.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی گفت: در تبصره (۴) آمده بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مشمول مواد ۴ قانون بخشی از مقررات مالی ۲ مبنی بر واریز مالیات علی‌الحساب و سود سهام بودجه مصوب به صورت یک دوازدهم در ماه است. اگر بانک مرکزی عضو است باید این سود را پرداخت کند و نیاز به اصلاح قانون ندارد.

وی ادامه داد: در کجای سوابق قانونگذاری قانون دائمی را برای مدت ۴ الی ۵ ماه اصلاح می‌کنند، اصلاح این مورد نه تنها تناقض ایجاد می‌کند بلکه موجب آشوب می شود.

وی با اشاره به اینکه تبصره ۱۴ اخطار اصل ۷۵ قانون اساسی دارد، ادامه داد: ۳۲ هزار میلیارد تومان پیشنهادی برای عوارض دهیاری‌ها و شهرداری‌ها را دولت در زمینه هدفمندی یارانه‌ها مصرف کرده است، چگونه می‌توان اعتبارات مصرف شده را دوباره مطرح کنیم.

آیین نامه مالیات نماینده مجلس شورای اسلامی هدفمندی یارانه اصلاح قانون بودجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر