کد خبر: 693600 A

با هدف جمع آوری اطلاعات افراد قبل از خدمت وظیفه عمومی:

نشست خبری رونمایی از سامانه الکترونیکی «سرباز ماهر» امروز صبح در قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه با حضور مسئولان ارشد نظام وظیفه و سایر دستگاه‌های ذی‌نفع، برگزار شد.

به گزارش ایلنا، امروز صبح در نشست خبری که با حضور جمعی از مقامات لشکری و کشوری و اصحاب رسانه در قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه برگزار شد از سامانه الکترونیکی بومی«سرباز ماهر» رونمایی شد.

بر اساس این گزارش، هدف از بکارگیری این سامانه، مکانیزه کردن طرح جامع مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه شامل سه سطح قبل از خدمت، حین خدمت و بعد از خدمت است.

در این طرح با همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی کشور با انجام مشاوره شغلی و ارائه دوره‌های مهارتی متناسب با توجه به منطقه جغرافیایی که جوانان در آن سکونت دارند، توانمندی آن‌ها در قبل از خدمت افزایش می‌یابد؛ همچنین در حین خدمت سربازی، قابلیت‌های جوانان توسعه می‌یابد و آمادگی لازم برای ورود به بازار کسب و کار در آن‌ها ایجاد خواهد شد. پس از خدمت نیز تسهیل‌گری و زمینه‌سازی برای کارآفرینی و اشتغال سربازان صورت خواهد گرفت.

این سامانه با ایجاد پیوند میان متقاضیان، موسسات آموزشی (خصوصی و دولتی) و مراکز ارزیابی مهارتی، زمینه بهره‌گیری آموزش و مهارتی متناسب با نیاز بازار را برای جوانان فراهم خواهد کرد.

بنا بر این گزارش، مراسم رونمایی از سامانه سرباز ماهر با حضور سردار «مهدی فرحی» فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیرو‌های مسلح، سردار «موسی کمالی» رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح، سردار ابراهیم کریمی جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، «سید مصطفی آذرکیش» مدیرکل دفتر آموزش وزارت آموزش و پرورش و «عیسی منصوری» معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار برگزار شد.

سربازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر