کد خبر: 693474 A

غریب‌آبادی در نشست کنوانسیون مقابله با فساد مطرح کرد:

سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان‌‌‌های بین‌‌‌المللی در وین بر ضرورت همکاری‌های بین‌‌المللی در تعقیب و استرداد فوری مجرمان مالی تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، کاظم غریب‌‌آبادی در دومین اجلاس کارگروه بررسی اجرای کنوانسیون مقابله با فساد، ضمن اشاره به اهمیتی که جمهوری اسلامی ایران برای کنوانسیون و مکانیسم بررسی اجرای آن قائل است، گفت: هر کشور عضوی باید خود شیوه‌‌‌‌های تقویت اجرای تعهدات خود در زمینه مبارزه با فساد را تعیین کند.

وی با تشریح آخرین اقدامات ایران در حوزه جرم‌‌‌انگاری و همکاری‌‌‌های بین‌‌‌المللی در حوزه فساد و پیشرفت‌‌‌های حاصله در این زمینه، از تبادل تجربیات، بهترین رویه‌‌‌ها، معاضدت‌‌های حقوقی و قضایی متقابل و ایجاد نهادهای تحقیقات مشترک با سایر کشورها استقبال کرد. 

سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان‌‌‌های بین‌‌‌المللی در وین در این نشست با انتقاد شدید از اینکه برخی مجرمان مالی که سرمایه‌‌‌های عمومی را به سرقت برده و در بهشت‌‌‌های امنی در برخی کشورهای عضو کنوانسیون به سر می‌‌‌برند، بر ضرورت همکاری‌‌‌های بین‌‌‌المللی برای ردیابی، کشف، مصادره، تعقیب قضائی و استرداد این قبیل مجرمان تاکید کرد و از کشورها خواست تا به تعهدات خود تحت کنوانسیون مقابله با فساد پایبند باشند.

کاظم غریب آبادی کاظم غریب‌آبادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر