کد خبر: 693240 A

واعظی در نشست با فعالان اقتصادی آذربایجان غربی:

رئیس دفتر رئیس‌جمهور تاکید کرد: بیماری اقتصاد کشور علاج نمی‌یابد، مگر آنکه همه امور اقتصادی در دست بخش خصوصی واقعی باشد.

به گزارش ایلنا، سید محمود واعظی عصر امروز یکشنبه در جریان سفر به ارومیه و در جلسه‌ای با فعالان و تشکل‌های اقتصادی استان آذربایجان غربی، ضرورت تعامل و همکاری سازنده مسئولین دولتی با فعالان بخش خصوصی را مورد تأکید قرار داد و گفت: دولت و بخش خصوصی به تنهایی نمی‌توانند در فعالیت‌های اقتصادی موفقیت کاملی به دست بیاورند ولی با حمایت و پشتیبانی از یکدیگر می‌توان دستاوردهای قابل توجهی را به دست آورده و به راحتی از مشکلات اقتصادی عبور کرد.

وی با تأکید بر اینکه ارز صادراتی باید به چرخه اقتصاد کشور بازگردد، اظهار داشت: در این عرصه، صادرکنندگان متعهد کشورمان، نقش بسزایی ایفا می‌کنند و دولت نیز مکانیسم‌ها و مشوق‌های خاصی برای صادرکنندگان در نظر گرفته است و هدف اصلی دولت این است که ارز ناشی از صادرات به کشور بازگشته و در مسیر توسعه، آبادانی و رفاه کشورمان قرار بگیرد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور ادامه داد: استان آذربایجان غربی از مزیت‌های اقتصادی فراوانی در حوزه‌های مختلف برخوردار است که با فعال کردن این حوزه‌ها می‌تواند با سرعت به تمام شاخص‌های اقتصادی دست یابد.

واعظی حمایت از بخش خصوصی را حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: معتقدیم بیماری اقتصاد کشور علاج نمی‌یابد، مگر آنکه همه امور اقتصادی در دست بخش خصوصی واقعی باشد.

وی افزود: دستگاه‌های مختلف اجرایی با هماهنگی و حمایت از فعالین بخش خصوصی و کارآفرینان می‌تواند، بسیاری از مشکلات را برطرف سازند.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور استان آذربایجان غربی را دارای پتانسیل گردشگری فراوانی توصیف و خاطرنشان کرد: باید با روش‌های مختلف ظرفیت‌های ناشناخته گردشگری استان به گردشگران داخلی و خارجی معرفی شود و بدون تردید رونق گردشگری می‌تواند رفاه و آبادانی استان را به دنبال خود داشته باشد.

در این جلسه، فعالان و نمایندگان تشکل‌های مختلف اقتصادی مطالبات و پیشنهادهای خود را در حوزه فعالیت‌های صنعتی، کشاورزی، باغداری و گردشگری با رئیس دفتر رئیس‌‌‌جمهور در میان گذاشتند.

سید محمود واعظی محمود واعظی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر