کد خبر: 689996 A

عبدالله‌پور به ایلنا خبر داد:

وکیل مدافع علی‌اکبر جوان‌فکر از تعیین وقت جلسه رسیدگی به پرونده موکلش خبر داد.

مهران عبدالله‌پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره آخرین وضعیت پرونده علی اکبر جوانفکر گفت: دادگاه آقای جوانفکر روز دوشنبه بیست‌ویکم آبان‌ماه ساعت ۹ صبح در شعبه اول دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی غضنفرآبادی به اتهام اجتماع و تبانی جهت اقدام علیه امنیت کشور برگزار می‌شود. 

وی تاکید کرد:‌ همان شعبه‌ای که به پرونده آقای مشایی رسیدگی شده بود، قبلا حکم غیابی برای آقای جوانفکر صادر کرده بود و پرونده آقای جوانفکر الان در مرحله رسیدگی به واخواهی است.

وکیل علی‌اکبر جوانفکر گفت: قبلا یک حکم غیابی صادر شده بود و آقای جوانفکر و بنده به عنوان وکیل هم حضور نداشتیم و از تلویزیون صحنه‌هایی را از حضور آقای مشایی دیدیم. دلیل عدم حضور آقای جوانفکر هم این بود که ابلاغ قانونی به ایشان صورت نگرفته بود و این دادگاه طبق قانون آیین دادرسی کشوری نمی‌توانست تشکیل شود.

وی ادامه داد: جلسه اول که اصلا ابلاغ صورت نگرفت و جلسه دوم هم ابلاغی که صورت گرفت رعایت آن مواعد صورت نگرفت یعنی آن موعدی که باید از زمان احضار تا جلسه رسیدگی وجود داشته باشد و قانون  هم این موعد را تعیین کرده از طرف دادگاه انجام نشده بود لذا آقای جوانفکر حضور پیدا نکرد و طبق قانون باید جلسه تجدید می‌شد ولی جلسه را تشکیل دادند و حکم محکومیت آقای جوانفکر به پنج سال و یک ماه را صادر کردند ما اعتراض کردیم و جلسه رسیدگی به واخواهی ساعت ۹ صبح برگزار خواهد شد.

این وکیل دادگستری هفتم مهرماه امسال به ایلنا گفته بود:‌ اتهام جوانفکر مربوط به آتش زدن حکم اسفندیار رحیم مشایی در برابر سفارت انگلستان است که بر این اساس به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به پنج سال و یک ماه حبس محکوم شد.

جوانفکر مهران عبدالله پور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر