کد خبر: 689349 A

سفیر ایران در هلند:

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لاهه در جلسه‌ای با نخبگان هلندی که در قالب تورهای فرهنگی به کشورمان سفر کرده بودند، به گفت و شنود پرداخت و به نظرات آنها در خصوص کشورمان، جاذبه‌های گردشگری و راه‌های ارتقای صنعت توریسم در ایران گوش فرا داد.

به گزارش ایلنا، علیرضا جهانگیری در این جلسه با اشاره به تاثیرگذاری آثار تمدنی و مکان‌های گردشگری کشورمان گفت: تمدن ایرانی – اسلامی، مردم با فرهنگ، مهمان‌‌‌نواز و صلح‌‌‌دوست و طبیعت متنوع و زیبای ایران به گونه‌‌‌ای است که همه بازدیدکنندگان خارجی از ایران را به خود جذب می‌‌‌کند و کسانی که به این مرز و بوم سفر کرده‌‌‌اند، اذعان دارند که متاسفانه در تبلیغات رسانه‌‌‌های بین‌‌المللی، ایران به گونه‌ای دیگر معرفی شده است.

وی ادامه داد: شما نخبگان که ایران را از نزدیک دیده‌‌‌‌اید، بر این نکته صحه گذاشتید که ملت بزرگ ایران شایسته تکریم هستند، اما متاسفانه کسانی در جهان هنوز با زبان تحریم و فشار با مردم ایران سخن می‌‌‌‌گویند، در حالی که سخت در اشتباهند و به اهداف خود نخواهند رسید.

سفیر ایران در لاهه افزود: فرهیختگانی که به ایران سفر کرده‌اند خیلی خوب می‌‌‌‌‌توانند لمس کنند که تحریم خطوط هوایی یا لغو پروازها به ایران فقط در جهت ضربه زدن به مردم ایران و همه مسافرانی است که می‌‌‌‌خواهند با واقعیات ایران در کنار زیبایی‌‌های آن آشنا شوند. متاسفانه تحریم‌‌کنندگان از درک این موضوعات عاجز هستند. 

جهانگیری یکی از سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران را توسعه گردشگری خواند و اظهار داشت: سفارت جمهوری اسلامی ایران از تداوم سفر تورهای گردشگری به کشورمان حمایت می‌‌کند. 

نخبگان هلندی که  به ابتکار  روزنامه «ان‌‌آرسی» طی سه تور ۸۰ تا ۹۰ نفره در یکسال و نیم گذشته به کشورمان سفر کرده‌‌اند، طی سخنانی از مهمان‌‌‌نوازی و خونگرمی مردم ایران تجلیل کرده و تاکید کردند که قبل از سفر به ایران از طریق رسانه‌‌‌ها مطالب منفی در مورد ایران شنیده بودند اما با سفر به ایران با واقعیت‌‌‌ها آشنا و به دروغ بودن تبلیغات در مورد خطرناک بودن ایران پی برده‌‌اند.

این نخبگان شهرهای شیراز، اصفهان، قم و... را بسیار زیبا، دیدنی وجذاب توصیف و تصریح کرند: ما به کشورهای مختلف خاورمیانه سفر کرده‌‌‌ایم، اما امنیت موجود در ایران برایمان قابل توجه بود.

علیرضا جهانگیری ایران و هلند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر