کد خبر: 688949 A

امیر حیدری:

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: لحظه‌ای فرصت برای تجاوز دشمن به خاک میهن اسلامی را نداده و نخواهیم داد.

به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در هفدهمین دوره آموزش نظری معارف جنگ شهید صیاد شیرازی، در جمع اساتید، فرماندهان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری گفت: اتحاد و همدلی رزمندگان ارتش، سپاه و بسیج مردمی در دوران دفاع مقدس، دشمن بعثی را در رسیدن به اهداف خود ناکام گذاشت و این اتحاد رمز پیروزی آن ها بود.

وی افزود: نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تمام محدودیت‌‌‌‌ها، تنگناها و کاستی‌‌‌ها با بهره‌‌‌‌‌‌گیری از تدابیر حکمیانه امام خمینی (ره) و حمایت‌‌‌های بی‌‌‌دریغ ایشان، موفق شد با تداوم و استمرار عملیات‌های خود در دفاع مقدس، نیروهای متجاوز را در جبهه‌‌‌ها متوقف و مجبور به انتخاب حالت پدافندی کند. 

فرمانده نیروی زمینی ارتش ضمن تجلیل از یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: ارتش در دوران پرافتخار دفاع مقدس بیش از ۴۸ هزار نفر از کارکنان خود را در راه اسلام و انقلاب اسلامی تقدیم کرد.

حیدری با اشاره به اقدامات این نیرو درخصوص پاکسازی مناطق مین‌‌گذاری شده تصریح کرد: از زمان جنگ تحمیلی تا به امروز تعداد زیادی از کارکنان نیروی زمینی ارتش مشغول مین‌‌‌زدایی در مناطق مرزی هستند و در راستای ماموریت خطیر پاکسازی میادین مین تا به امروز تعداد زیادی شهید و جانباز تقدیم این انقلاب کرده است.

وی درخصوص فعالیت‌‌های نیروی زمینی در چند سال اخیر خاطرنشان کرد: ده‌ها روستا و زمین‌‌های بسیار وسیع حاصلخیز از وجود مین پاکسازی شده تا فعالیت‌‌‌‌های کشاورزی، اقتصادی، دامداری و باغداری بر روی این زمین‌‌‌ها صورت گیرد و همچنین بسیاری از زمین‌‌‌‌های پاکسازی شده از مین جهت اکتشاف، استخراج و عبور تاسیسات و لوله‌‌های نفتی مورد استفاده قرار می‌‌گیرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: در راستای تدابیر فرمانده معظم کل قوا، ۱۷ تیپ متحرک هجومی در نزاجا تشکیل شده که این تیپ‌‌‌ها از قدرت هجومی بسیار بالایی برخوردار هستند و چهار تیپ واکنش سریع را به وجود آورده‌‌‌‌ایم که تمامی افرادی که در این تیپ‌‌‌ها مشغول به خدمت و از کارکنان زبده و ورزیده نیروی زمینی ارتش هستند.

حیدری اضافه کرد: سازماندهی تیپ ۵۵ هوابرد به عنوان تیپ متحرک هجومی، تغییر ساختار یگان‌‌‌های زرهی از لحاظ سازمانی و تبدیل یگان‌‌‌های پیاده نظام به یگان‌‌‌های متحرک مکانیزه از عمده فعالیت‌های این نیرو در راستای ایجاد نیروی زمینی جدید و منسجم است.

این مقام ارشد ارتش با بیان اینکه نیروی زمینی ارتش در عرصه‌های مختلف افتخارات زیادی را در کارنامه خود به ثبت رسانده ابراز داشت: این نیرو همواره با توکل بر خداوند متعال و رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و کارکنان متخصص، ورزیده، جوان و به کارگیری تجهیزات نوین لحظه‌ای فرصت برای تجاوز دشمن به خاک میهن اسلامی را نداده و نخواهد داد.

سرتیپ کیومرث حیدری امیر کیومرث حیدری امیر حیدری امیر سرتیپ حیدری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر