کد خبر: 688605 A

ذوالنوری در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛

رییس کمیته هسته ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: یازدهمین گزارش وزارت امور خارجه در مورد نحوه اجرای برجام به مجلس شورای اسلامی ارسال شد.

به گزارش ایلنا، مجتبی ذوالنوری در حاشیه جلسه علنی امروز دوشنبه مجلس در جمع خبرنگاران و درباره گزارش اجرای برجام گفت : گزارش سه ماهه یازدهم وزارت خارجه کمی با تاخیر به ما رسیده است، یعنی گزارش می‌بایست در تاریخ ۲۶ مهرماه به مجلس می‌رسید ولی این بار اوایل آبان ماه به دست ما رسید، یک هفته تا ۱۰ روز تاخیر وجود داشت، البته یک هفته تاخیر طبیعی است.

وی افزود: ما هم اکنون در حال بررسی این گزارش نیز در کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز هستیم.

نماینده مردم قم ادامه داد: وزارت خارجه باید یک گزارش سه ماهه دیگر نیز به مجلس ارسال کند که ما آن گزارش و گزارش کنونی وزارت خارجه را با هم تجمیع می کنیم و گزارش ششم کمیسیون آماده می شود.متناسب با محتوای گزارش وزارت خارجه ما نیز از مراکز مربوطه هسته ای بازدید خواهیم کرد.

وی گفت: هم اکنون گزارش پنجم کمیسیون امنیت ملی مجلس آماده و به هیات رییسه مجلس ارائه شده، هم اکنون این گزارش در نوبت بررسی مجلس قرار دارد.

رییس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: برخی از کمیسیون‌های مجلس گزارش‌هایشان جلوتر از ما قرار دارد از این رو فعلا گزارش پنجم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد نحوه اجرای برجام در مجلس قرائت نشده است ولی ما تلاش داریم به دلیل فضای بین المللی که در مورد تحریم های آمریکا ایجاد شده، بررسی را در مجلس جلو بیاندازیم

 

امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مجلس شورای اسلامی وزارت امور خارجه وزارت خارجه هسته ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر