کد خبر: 687907 A

در تهران؛

سفیر ایران و وزیر امور قفقاز شمالی بر سر برگزاری دومین همایش همکاری‌های ایران و قفقاز شمالی توافق کردند.

به گزارش ایلنا، یکی از موضوعات مهمی که در دیدار مهدی سنایی، سفیر ایران در مسکو و سرگئی ویکتوروویچ چبوتاریف، وزیر امور قفقاز شمالی مورد بحث قرار گرفت، برگزاری دومین کنفرانس همکاری‌‌‌های ایران و قفقاز شمالی بود که اواخر سال جاری در تهران برگزار می‌‌‌‌شود.

در این ملاقات طرفین با تاکید بر روابط عالی سیاسی دو کشور و روند رو به رشد همه جانبه این روابط، موضوعات مربوط به تسهیل روابط بازرگانی، حل مسائل کریدور شمال جنوب، تبادل استاد و دانشجو، همکاری‌‌‌های استانی، توسعه همکاری‌‌‌های استانی، اجرایی کردن توافقات و تفاهمات، برگزاری همایش ایران‌‌‌شناسی، برگزاری همایش ایران و قفقاز شمالی و کمیسیون مشترک همکاری در تهران با حضور وزیر قفقاز شمالی و سایر زمینه‌‌‌های همکاری را مورد بحث و بررسی قرار دادند. 

بر این اساس، دومین کنفرانس همکاری‌‌‌های ایران و قفقاز شمالی در فوریه ۲۰۱۹ در تهران در دو بخش علمی - تاریخی و اقتصادی - تجاری با همکاری مرکز مطالعات سیاسی و بین‌‌‌المللی وزارت امور خارجه و وزارتخانه‌‌‌‌ها و سازمان‌‌‌های اقتصادی و اتاق بازرگانی برگزار خواهد شد.

به علاوه توسعه همکاری‌‌‌‌‌های علمی، آموزشی، پژوهشی در حوزه پیوندهای تاریخی منطقه قفقاز شمالی و ایران، توسعه تجارت و همکاری‌‌‌‌ها در حوزه سرمایه‌‌‌گذاری و پروژه های مشترک اقتصادی از محورهای این کنفرانس خواهد بود.

ایران و روسیه مهدی سنایی روابط ایران و روسیه قفقاز شمالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر