کد خبر: 687013 A

جانشین پایگاه دریابانی کیش از کشف ۲۱ هزار لیتر سوخت قاچاق از دو شناور صیادی در ۱۵ مایلی شرق جزیره کیش خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ "علی اصغر جمالی " در گفتگو با خبرنگاران جزیره کیش گفت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا، یک اکیپ از عوامل گشت دریایی ناوگروه شناوری جهت انجام گشت دریایی به نقطه صفر مرزی اعزام که به دو فروند لنج صیادی که در حال گذر به سمت مرز بودند، مشکوک می شوند.

 

جانشین  پایگاه دریابانی کیش تصریح کرد: پس از بررسی های اولیه شناور مذکور ،در یخچال هایی که برای نگهداری ماهی های صید شده استفاده می شد دارای مقدار قابل توجهی سوخت گازوئیل بوده و با توجه به محرز شدن سوخت قاچاق و بررسی دقیق تر از این شناور، تعداد ۴ مخزن پر از گازوئیل در قسمت خن هر دو شناور مشاهده شد.

سرهنگ جمالی با اشاره به دستگیری ۵ خدمه این شناور گفت: در این عملیات ۲۱ هزار لیتر سوخت گازوئیل قاچاق کشف و ضبط شد و شناورهای مذکور جهت سیر مراحل قانونی به اسکله بندرگاه کیش منتقل و پرونده ای در این خصوص تشکیل گردید. 

جانشین پایگاه دریابانی کیش پدیده قاچاق را یک عمل خلاف شرع و ضربه به اقتصاد ، هویت ملی و برنامه ریزی کشور دانسته و اشاره کرد: اگر امروز در مرزها با این پدیده به شدت مقابله نشود، زمینه ساز تضعیف تولید داخلی و ترویج اشتغال ناسالم خواهد بود .

1

2

3

4

قاچاق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر