کد خبر: 686743 A

ظریف در بدو ورود به اسلام آباد:

وزیر خارجه ایران در بدو ورود به اسلام آباد در خصوص پیگیری آزادی مرزبانان ربوده شده ایرانی در میرجاوه گفت مقام های پاکستانی تعهد داده اند که همه تلاش خود را برای این موضوع به کار گیرند.

به گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف بامداد چهارشنبه در بدو ورود به اسلام آباد پاکستان در جمع خبرنگاران با تشریح هدف سفر خود به پاکستان گفت: ایران و پاکستان دو همسایه بسیار خوب هستند و تهران روابط خوبی با این کشور دارد و در همه موارد نیز با این کشور مشورت می کنیم.

وی به ربایش اخیر سربازان ایرانی اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه اخیرا شاهد گروگانگیری تعدادی از مرزبانان شریف ایرانی از سوی گروه‌های تروریستی بودیم و در این زمینه ضرورت دارد که با مقامات پاکستانی گفت‌وگوهای مستمر صورت گیرد تا بازگشت این عزیزان به وطن را شاهد باشیم.

وزیر امور خارجه ادامه داد: به همین دلیل پیش از این نیز در تماس های تلفنی و همین‌طور سفرها، این موضوع پیگیری شد و امروز نیز اینجانب به پاکستان آمدم تا برای این موضوع با مقامات پاکستان گفت‌وگو کنم.

ظریف در پاسخ به پرسشی در خصوص آخرین پیشرفت‌‌ها و پیگیری‌‌‌های انجام شده برای آزادی مرزبانان ربوده شده تصریح کرد: مقام‌‌های پاکستانی در سفرهای پیشین هیات ایرانی و در تماس های تلفنی با اینجانب وعده و تعهد دادند که دولت این کشور همه تلاش‌‌ها و اقدامات خود را برای آزادی مرزبانان کشورمان انجام می‌دهند.

وی افزود: امروز به پاکستان آمده‌ام تا با دوستان خودمان در این کشور، این موضوع را پیگیری کنیم.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بامداد چهارشنبه در صدر هیاتی سیاسی و نظامی وارد اسلام آباد پایتخت پاکستان شده است. 

ایران و پاکستان محمدجواد ظریف سفر ظریف به پاکستان روابط ایران و پاکستان رابطه ایران و پاکستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر