کد خبر: 685505 A

معاون اول رئیس جمهور از دقایقی پیش برای شرکت در جلسه بررسی صلاحیت و رای اعتماد وزرای پیشنهاد امور اقتصادی و دارایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت در صحن علنی مجلس شورای اسلامی حاضر شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور از دقایقی پیش برای شرکت در جلسه بررسی صلاحیت و رای اعتماد وزرای پیشنهاد امور اقتصادی و دارایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت در صحن علنی مجلس شورای اسلامی حاضر شد.

پیش از این گفته شده قرار است روحانی هم در این جلسه حاضر شود.

معصومه ابتکار، عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محسنی بندپی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکنون در جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی حضور پیدا کرده‌اند.

بر این اساس، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز ۲۹ مهر ماه، در نامه‌ای فرهاد دژپسند را برای تصدی وزارت امور اقتصادی و دارایی، محمد شریعتمداری را برای تصدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد اسلامی را برای تصدی وزارت راه و شهرسازی و رضا رحمانی را برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد.

در جلسه علنی امروز رئیس‌‌جمهور یک ساعت فرصت دارد که از برنامه‌‌ها و سوابق وزرای پیشنهادی دفاع کند. بعد از آن هر وزیر نیم ساعت برای دفاع از برنامه‌‌هایشان فرصت دارند.

دو موافق به مدت ۳۰ دقیقه و دو مخالف به مدت ۳۰ دقیقه فرصت دارند برای هر وزیر صحبت کنند که می‌‌توانند بخشی از وقت خود را به سایر نمایندگان بدهند.

جهانگیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر