کد خبر: 685372 A

با همراهی تعدادی از وزرا؛

رئیس‌جمهور و تعدادی از ورزای دولت تدبیر و امید در صحن علنی مجلس شورای اسلامی حاضر شدند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی از دقایقی پیش برای شرکت در جلسه بررسی صلاحیت و رای اعتماد وزرای پیشنهاد امور اقتصادی و دارایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت در صحن علنی مجلس شورای اسلامی حاضر شد. 

علی مطهری، نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی و تعداد دیگری از نمایندگان خانه ملت رئیس‌جمهور را در این حضور همراهی می‌کنند. مسعود پزشکیان، نایب رییس اول مجلس نیز پس از ورود رئیس‌جمهور،  به استقبال روحانی رفت. 

همچنین ابتکار، صالحی وزیر ارشاد، بندپی، روحانی را در این جلسه همراهی می‌کنند. 

بر این اساس، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز ۲۹ مهر ماه، در نامه‌ای فرهاد دژپسند را برای تصدی وزارت امور اقتصادی و دارایی، محمد شریعتمداری را برای تصدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد اسلامی را برای تصدی وزارت راه و شهرسازی و رضا رحمانی را برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد. 

در جلسه علنی امروز رئیس‌‌جمهور یک ساعت فرصت دارد که از برنامه‌‌ها و سوابق وزرای پیشنهادی دفاع کند. بعد از آن هر وزیر نیم ساعت برای دفاع از برنامه‌‌هایشان فرصت دارند.

دو موافق به مدت ۳۰ دقیقه و دو مخالف به مدت ۳۰ دقیقه فرصت دارند برای هر وزیر صحبت کنند که می‌‌توانند بخشی از وقت خود را به سایر نمایندگان بدهند.

حسن روحانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر