کد خبر: 684920 A

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کهنوج از پلمب دو واحد متخلف به جرم دخالت در امورپزشکی و تهدید علیه بهداشت عمومی در این شهرستان خبر داد و گفت:در این رابطه یک دنداپزشک قلابی دستگیر و فرد دیگری تحت تعقیب قضائی قرار گرفته است.

به گزارش ایلنا، مجید سیمی اظهار داشت: پس از کسب گزارشی  از سوی دانشگاه علوم پزشکی، مبنی بر فعالیت غیرقانونی افرادی در حرفه دندانپزشکی، بلافاصله رسیدگی به موضوع در دستور کار دادستانی به عنوان مدعی‌العموم قرار گرفت و  دو واحد متخلف به جرم دخالت در امور پزشکی و تهدید علیه بهداشت عمومی پلمپ گردید

این مقام قضائی عنوان کرد: این دو واحد متخلف بدون داشتن پروانه رسمی و هیچ‌گونه تخصص و  مدرک   دندانپزشکی اقدام به انجام کلیه امورات دندانپزشکی از قبیل عصب کشی، پر کردن، کشیدن دندان‌ها، دندانسازی  و ... می‌نمودند

سیمی یادآور شد: طبق  مطابق ماده ۳ قانون مربوط به امور پزشکی و دارویی ( هر کس بدون داشتن پروانه رسمی پزشکی و داروسازی و دندانپزشکی به فنون مزبور اشتغال ورزد بلافاصله محل کار تعطیل و  به حبس تعزیری از ۶ ماه تا ۳ سال محکوم می‌گردد.

دادستان کهنوج اعلام داشت: دادستانی مدافع حقوق عمومی شهروندان بخصوص حوزه سلامت می‌باشد و با افراد خاطی که با انجام اقدامات خود سلامت افراد جامعه را مورد تهدید قرار می‌دهند به شدت برخورد قانونی خواهد نمود.

وی همچنین به شهروندان کهنوجی توصیه نمود که اموراتی از قبیل پزشکی و دندانپزشکی را در مراکز مجاز و زیر نظر پزشک انجام دهند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف و دخالت در امور پزشکی توسط افراد فاقد صلاحیت مراتب را جهت برخورد قانونی و قضایی به دادستانی اعلام نمایند.

دندانپزشک قلابی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر