کد خبر: 684024 A

جعفرزاده در تذکر شفاهی:

یک نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دستگاه‌های دولتی پولی برای پرداخت هزینه‌ی درمان ایثارگران ندارند و از امروز ۴۰۰ هزار ایثارگر سرگردان می‌شوند

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، غلامعلی جعفرزاده در جلسه علنی امروزدر تذکری شفاهی با بیان اینکه چرا دولت‌ها در چهار سال دوم کاری‌شان در جاده خاکی قرار می‌گیرند، گفت: بنیاد شهید و ایثارگران مکلفند هزینه پرداخت درمان جامعه ایثارگری را بدهند. اما هیات دولت در نیمه دوم مهرماه مصوبه‌ای خلاف قانون داشت مبنی بر این که هزینه شاغلان و بازنشستگان ایثارگر را باید دستگاه‌های زیرمجموعه‌شان بدهند. این در حالی است که قبل از این مصوبه موافقت‌نامه‌هایی رد و بدل شد.

وی افزود: ادارات و دستگاه‌های دولتی پولی برای پرداخت هزینه‌ی درمان ایثارگران ندارند این چه اقدامی است که دولت اعلام کرده از اول آبان ماه بنیاد شهید به ایثارگران شاغل و بازنشستگان آن خدمات درمانی نمی‌دهد و دستگاه‌های زیرمجموعه‌شان باید پرداختی‌های لازم را داشته باشند؟ حال این که چنین پیش بینی در بودجه دستگاه‌ها نشده و آنها پول کافی ندارند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خطاب به نمایندگان گفت: از امروز ۴۰۰ هزار ایثارگر سرگردان می‌شوند آنها کسانی هستند که جانشان را برای این کشور داده‌اند. مصوبه دولت خلاف قانون است حداقل باید اجازه داده شود تا در بودجه ۹۸ زیر ساخت‌ها فراهم شود و دستگاه‌ها آماده باشند؛ اکنون بیمه‌ها با بنیاد شهید قرارداد دارند. ایثارگری که با نامه بنیاد شهید به بیمارستان رفته و تحت درمان قرار گرفته اگر بخواهند از امروز ترخیص شود بنیاد شهید هیچ پولی پرداخت نمی‌کند و باید سراغ دستگاه زیر مجموعه‌اش برود که آن هم بودجه‌ای ندارد.باید هیات تصویب مصوبات دولت این موضوع را بررسی کند

علی مطهری  که ریاست مجلس را بر عهده داشت در پاسخ به جعفرزاده گفت: در این باره باید هیات تصویب مصوبات دولت موضوع را با قوانین مربوطه بررسی کند تا مشخص شود اقدام خلاف قانونی صورت گرفته یا خیر؟پیش از این چنین کاری در دستگاه‌ها انجام می‌شد لذا این اقدام نوعی بازگشت به گذشته است. با توجه به این که مشکلاتی برای ایثارگران به وجود آمده بود قرار شد این موضوع در بنیاد شهید متمرکز شود لذا به نظر نمی‌رسد که این کار صلاح باشد لذا لازم است دولت توجهات لازم را داشته باشد.

بیمارستان جاده درمان دستگاه های دولتی نماینده مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر