کد خبر: 682695 A

سفیر ایران در عراق:

سفیر ایران در عراق تاکید کرد: از زوار می‌خواهیم حتما به قوانین و مقررات عراق احترام بگذارند، با مرزبانان عراقی با احترام برخورد کنند و در واقع فرهنگ ایرانی اسلامی را منتقل کنند.

 

به گزارش ایلنا،‌ ایرج مسجدی با بیان اینکه روند حرکت زوار ایرانی شرکت‌‌‌‌‌‌کننده در مراسم اربعین حسینی در مرزهای چذابه، مهران و شلمچه به صورت روان و بدون مشکل خاصی در جریان است، گفت: حدود ۷۰ تا ۷۵ درصد کامیون‌های حامل مواد مورد نیاز موکب‌ها وارد عراق شده‌اند.

وی با بیان اینکه هرچه به روزهای اربعین نزدیک‌تر شویم شاهد افزایش جمعیت برای ورود به عراق خواهیم بود، از زائران خواست حتما به همراه خود پول نقد داشته باشند.

سفیر ایران در عراق با بیان اینکه مناسب است زوار یک تا دو وعده غذای خشک برای مواقع ضروری به همراه داشته باشند، اظهار داشت: از زوار می‌خواهیم حتما به قوانین و مقررات عراق احترام بگذارند، با مرزبانان عراقی با احترام برخورد کنند و در واقع فرهنگ ایرانی اسلامی را منتقل کنند. مردم عراق به واقع مردم ایران را دوست دارند و مهمان‌نوازی‌شان نشاندهنده این موضوع است. در همین راستا زائران ایرانی نیز باید به قوانین و مقررات و مردم این کشور احترام بگذارند.

مسجدی که با رادیو اربعین گفت‌وگو می‌کرد، با بیان اینکه زائران در وسایل‌شان حتما آدرس و مشخصاتی از خود به همراه داشته باشند تا اگر خدای نکرده وسایل‌شان گم شد از طریق این آدرس‌ها بتوانیم به آن‌ها بازگردانیم، تصریح کرد: ما در سفارت ایران در عراق آماده پذیرایی از زائران اربعین حسینی هستیم.

اربعین ایرج مسجدی اربعین 97
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر