کد خبر: 681952 A

آیت الله مکارم شیرازی:

آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: وحدت صفوف اربعین شیعه را زنده نگه داشته است

به گزارش ایلنا،‌ آیت‎الله مکارم شیرازی امروز ۲۶ مهرماه در مراسم گردهمایی مبلغان اربعین حسینی در مدرسه امام کاظم(ع) با بیان این که چه هدفی از این مقدس‌تر که طلاب جوان ما برای تبلیغ در مسیر نورانی اربعین آستین همت را بالا زده‌اند،‌ گفت: اربعین حسینی به حمدالله امروز صحنه حضور گسترده زائران است ولی در عرصه تبلیغی دچار کمبود هستیم؛ نباید وظیفه اصلی حوزوی در این مسیر فراموش شود؛ تعلیم و تربیت مردم در این مسیر بسیار مهم است.

وی ادامه داد: پیامبر اکرم (ص) فرمودند که در زندگی انسان‌ها نسیم‌هایی وزیدن می‌کند، سعی کنید خود را در مسیر آن قرار دهید؛ این مثال ناظر به بادهایی است که به کشتیرانان کمک می‌کرد تا از این باد استفاده کرده و خود را به سوی مقصد ببرند؛ جوانی و امنیت از مهم‌ترین این نسیم‌ها هستند؛ کسانی که در دوران جنگ زندگی کردند امنیت امروز را درک می کنند.

آیت‎الله مکارم شیرازی گفت: اربعین حسینی(ع) یکی از نفحات و نسیم‌های بهشتی است؛ استفاده ما از اربعین آن است که جمعیت زوار حسینی را بسازیم و متحول کنیم و زمانی که باز می‌گردند با زمانی که به سفر رفتند متفاوت باشند.

وی ادامه داد: یکی از کارکردهای مهم اربعین این است که صفوف شیعیان را متحد می‌کند؛ بدون اینکه تبلیغات و دعوتی صورت گیرد این صفوف عظیم در کنار هم قرار می‌گیرند؛ این وحدت صفوف اسلام و شیعه را زنده می‌کنند؛ دعوت ائمه به این زیارت تنها در باب ثواب نیست بلکه یک بحث سیاسی هم در میان است؛ اگر این زیارات نبود صحبتی از شیعه هم نبود.

این مرجع تقلید با اشاره به این که اربعین سبب بازخوانی ماجرای کربلا و عامل مهم تربیت مردم است، عنوان کرد: نکته دیگر آن است که در این مسیر فضای آموزشی مناسبی برای آموزش مبانی اسلام پیدا می شود. در این مراسم نباید اقدام به برگزاری برنامه‌های مفصل کرد زیرا در این مسیر باید برنامه‌ها به شکل خلاصه و مفید باشد که به تزکیه مردم بپردازد.

آیت‎الله العظمی مکارم شیرازی گفت: حرکت تبلیغ در مسیر اربعین ذخیره دنیا و آخرت و مایه خرسندی امام زمان(عج) است و باید این مسیر را نیز جدی بگیرید و در خدمت‌رسانی به امام(ع) از تمام تلاش خود بهره بگیرید.

وی تاکید کرد: بدون اینکه تبلیغات و دعوتی صورت گیرد این صفوف عظیم در کنار هم قرار می گیرند؛ این وحدت صفوف اسلام و شیعه را زنده می کنند؛ دعوت ائمه به این زیارت تنها در باب ثواب نیست بلکه یک بحث سیاسی هم در میان است؛ اگر این زیارات نبود صحبتی از شیعه هم نبود.

خدمت رسانی شیعیان کربلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر