کد خبر: 680216 A

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی:

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: لایحه مربوط به CFT پازل توطئه های دشمن علیه ملت ایران را تکمیل می کند.

به گزارش ایلنا، محمدنبی حبیبی در پایان نشست دبیران این حزب گفت: هر سال راهپیمایی اربعین با شکوه‌تر از سال و سال‌های گذشته برگزار می‌‌‌‌‌‌شود و با حضور گسترده اهل سنت و حتی ادیان دیگر و نیز آزادیخواهان جهان معلوم می‌‌‌شود که یک رازی در این استقبال نهفته است.

وی افزود: مردم جهان با گرامیداشت یاد امام حسین(ع) و اصحاب و یاران و اهل بیت مظلومش در حقیقت به پاسداشت آزادی، حریت و رعایت حقوق‌‌‌بشر به راهپیمایی اربعین نگاه می‌‌‌‌کنند. فرهنگ عاشورا و اربعین امروز در حال جهانی شدن است. مفاهیمی چون مبارزه با ظلم و ستم و معنای واقعی آزادی که همان بندگی خداست روز به روز با بازخوانی کربلا و عاشورا روشن تر می‌شود.

وی با اشاره به تصویب لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم در مجلس اظهار داشت: لوایح چهار قلو در سیستم قانونگذاری کشور باید فرآیند رسیدگی خود را طی کند. نظر رهبری در مورد کنوانسیون‌های جهانی در ملاقات با نمایندگان مجلس صریح عنوان شده است اما اعلام این نظر مانع از طی شدن کنوانسیون‌ها در فرآیند رسیدگی نهادهای قانونی نیست.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اضافه کرد: متأسفانه وزیر اقتصاد پیشین در دولت روحانی تعهداتی در مورد پذیرش FATF داده و دولت هم آن را عملیاتی کرده است؛ بدون اینکه FATF عضویت ما را بپذیرد ما یکسویه داریم به این تعهدات عمل می‌کنیم. تصویب آن در مجلس همانطور که وزیر امور خارجه گفته است مشکل ما را در مبادلات پولی حل نمی‌کند اما مشکلات آمریکا در دسترسی به اطلاعات اقتصادی ما را حل می‌کند؛ آنها در نبرد اقتصادی با ملت ایران از این اطلاعات سود می‌برند.

حبیبی با اشاره به خصومت دولت آمریکا با ملت ایران تصریح کرد: آمریکایی‌ها یک جنگ تمام عیار اقتصادی علیه ملت ما را ساماندهی کرده‌‌اند و زیرساخت‌های عملی و علمی آن را هم طی ۳۰ سال گذشته به وجود آورده‌اند. FATF یا بهتر بگوئیم لایحه مربوط به CFT پازل توطئه‌‌‌های دشمن علیه ملت ایران را تکمیل می‌‌‌کند.

وی افزود: چه خوب بود نمایندگان با شفاف‌‌‌‌‌سازی رأی خود به هنگام تصویب CFT مخالفت نمی‌کردند و این موضوع در تاریخ قانونگذاری کشور ثبت می‌شد که آیا آنها منافع و مصالح ملی را رعایت کرده‌‌اند یا به چیز دیگری فکر می‌‌کردند.

این فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد: آنچه در مجلس تصویب شده است قاعدتاً در شورای نگهبان و اگر لازم شد در مجمع تشخیص مصلحت نظام پیگیری می‌شود. محصول کار هرچه شد باید بپذیریم و کسانی که موافق یا مخالف بودند مسئولیت هزینه آن برای ملت را بپذیرند.

حبیبی افزود: با آنچه تصویب شد ممکن است نظر FATF را تأمین نکند و آنها همچنان بر طبل تحریم علیه ملت ایران بکوبند کما اینکه علیرغم اجرای بخش عظیمی از تعهدات ایران در FATF بی‌‌‌آنکه آنان هنوز عضویت ما را پذیرفته باشند، در حال عملیاتی شدن است. در این معاهده نیز مانند برجام اجرای تعهدات یک سویه است و آنهایی که تعهد دارند در ازای اجرای تعهدات به ما سرویس بدهند و تحریم‌ها را بردارند تاکنون هیچ کار مؤثری انجام نداده‌اند.

وی با اشاره به دیدار اخیر سران سه قوه با رهبر انقلاب و بیانات معظم له در این باره خاطرنشان کرد: با آنکه رهبری به سه قوه به ویژه دولت اختیارات وسیعی داده‌‌‌‌‌اند اما عملاً بخش عظیمی از مشکلات اقتصادی هنوز به قوت خود باقی است. مردم از کاهش ارزش ریال در مقابل دلار اعتراض دارند. تورم، بیکاری و رکود همچنان سایه خود را بر اقتصاد ایران گسترده است با آنکه پیشنهادات خوبی از سوی فعالان اقتصادی، سیاسی و دانشگاهی به دولت برای برون‌‌رفت از مشکلات مطرح می‌شود. دولت به این پیشنهادات اعتنایی ندارد و حتی به پیشنهادات کارشناسی داخل دولت هم بی‌‌‌اعتنا است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اضافه کرد: ما معتقدیم هیچ مشکل غیر قابل حلی وجود ندارد منتهی حل مشکلات در گرو کار جهادی و مخلصانه و عالمانه است. مدیران خسته، بسته و بی‌‌‌برنامه مرد این دوران نیستند. آقای روحانی باید فکری برای آنها بکنند.

حبیبی ادامه داد: در بعد سیاست خارجی نیز، دولت همه تخم‌‌‌مرغ ‌‌‌‌ای خود را درون سبد برجام و سپس FATF قرار داده است که نتیجه‌ای جز «هیچ» نخواهد داشت.

وی اضافه کرد: ما با روسیه روابط راهبردی داریم؛ آنها ده‌ها پیشنهاد در حوزه اقتصادی دارند به ویژه در حوزه نفت اما تحرکی در دولت به‌خصوص وزارت نفت دیده نمی‌‌‌‌شود؛ در رابطه با چین و هند هم که خریداران اصلی ما در نفت هستند ما سفیر نداریم. دولت همچنان در این مورد کوتاهی‌‌‌های غیرقابل توجهی دارد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: روابط با شرق یعنی هر آنچه که امروز در برابر زیاده‌‌خواهی آمریکا و غرب قرار دارد، سامان نگرفته است؛ در این مورد توقع کار بیشتری از وزارت امور خارجه داریم.

حبیبی با اشاره به بیانیه ۲۹۰ نفر از اصلاح‌‌طلبان در مورد مسائل جاری کشور ابراز داشت: متأسفانه پشت پرده بی‌عملی دولت تفکری پوسیده، ناکارآمد، ناکاربلد وجود دارد که حل مشکلات را با مذاکره و نهایتا تسلیم در برابر دشمن می‌پسندد. آنها منکر ظرفیت‌های عظیم ملت در مقابله با دشمن هستند و درک درستی از دشمنی آمریکا ندارند و جز به تسلیم به چیز دیگری فکر نمی‌کنند.

وی با تجلیل از بیانیه روشنگرانه ۹۰۰ استاد دانشگاه در پاسخ به بیانیه اصلاح‌‌‌طلبان بیان کرد: انصافاً صدور این بیانیه و منطق روشنگرانه آن با سند و مدرک قابل تجلیل و ستایش است. آنچه اصلاح‌طلبان می‌بینند فقط «بحران» و «بن‌‌‌‌بست» است و آنچه رهبری و طرفداران انقلاب در مواجهه با نبرد اقتصادی و رسانه‌‌‌ای دشمن ملاحظه می‌‌‌فرمایند «ظرفیت» و «راه‌‌حل» است؛ این دو دیدگاه یکی غیرعلمی و بی‌‌اساس و دیگری علمی و عملی است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: ملت ما ۴۰ سال است با اقتدار در برابر آمریکا ایستاده و سر خم نکرده است و ۴۰ سال دیگر هم به همین منوال خواهد بود.

حبیبی با اشاره به بخشی از بیانیه ۹۰۰ استاد دانشگاه یادآور شد: بخشی از این بیانیه مستندات خوب و محکمی درباره پیشرفت‌های اعجاب‌‌‌انگیز ایران اسلامی در ۴۰ سال اخیر است. این دستاوردها و پیشرفت‌ها ظرفیت پایداری ما را در برابر دشمن نشان می‌دهد، چرا نباید از این ظرفیت برای حل مشکلات استفاده کرد.

وی اضافه کرد: دولت دچار مشکلاتی است که باید این مشکلات خود را با استفاده از مدیران جوان و جهادی حل کند تا بتواند به مطالبات مردم و وعده هایی که داده پاسخگو باشد.

محمد نبی حبیبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر