کد خبر: 679810 A

عبدالله عبدالله در دیدار با سرمدی مطرح کرد:

قائم مقام وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در حاشیه هفدهمین اجلاس شورای رؤسای دولت‌های سازمان همکاری شانگهای در شهر دوشنبه، با رئیس اجرائی دولت افغانستان نیز دیدار کرد.

به گزارش ایلنا، در این دیدار طرفین آخرین وضعیت روابط دوجانبه را بررسی و بر ضرورت تقویت آن تاکید کردند.

مرتضی سرمدی با آرزوی برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات آتی پارلمانی افغانستان گفت: موضوعات دوجانبه در چارچوب کمیته‌‌های پنج‌گانه کاری، به خوبی در حال پیگیری است.

وی با تشریح وضعیت امنیتی منطقه، شکست گروه‌های تروریستی در عراق، سوریه و انتقال عناصر این گروه‌ها به افغانستان و تهدید کشورهای آسیای مرکزی اظهار داشت: ما امنیت افغانستان را امنیت خود می‌‌‌دانیم و از هر گونه کمک برای مقابله با آنها دریغ نخواهیم کرد.

قائم مقام وزیر خارجه بر ایستادگی ایران در مقابل تحریم‌‌‌های جدید دولت ترامپ، رد یکجانبه‌‌‌گرائی در سطح جهان و شکل‌گیری تدریجی اراده جهانی برای بی‌‌نتیجه ساختن تحریم‌‌ها تاکید کرد.

عبدالله عبدالله نیز به ملاقات خود با رئیس‌‌جمهور در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در سال جاری اشاره کرد و آمادگی دولت افغانستان را برای تسریع در نهایی کردن سند جامع همکاری‌های دو کشور اعلام کرد.

رئیس دولت اجرائی افغانستان افزود: موضوعات اساسی مثل امنیت، آب و همکاری‌های اقتصادی که در سند جامع آمده است، از اولویت‌‌های دولت افغانستان است و آنچه در توان داریم برای نهائی کردن این توافقات و افزایش مناسبات دو کشور انجام خواهیم داد.

عبدالله عبدالله مرتضی سرمدی ایران و افغانستان رابطه ایران و افغانستان سند جامع همکاری‌های ایران و افغانستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر