کد خبر: 679166 A

وزیر کشور در دیدار با همتای ترک خود:

وزیر کشور در جریان سفر به آنکار با استقبال همتای ترک خود وارد محل وزارت کشور ترکیه شد.

 

به گزارش ایلنا، پیش از برگزاری نشست هیات‌های عالیرتبه دو کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی و سلیمان سویلو در محل دفتر وزیر کشور ترکیه دیدار و گفت‌وگو دوجانبه و مشترک داشتند.

رحمانی فضلی در این دیدار در سخنانی با بیان اینکه این نشست‌ها می‌‌‌‌تواند در تقویت همکاری‌های دو کشور موثر باشد، گفت: روسای جمهور دو کشور تاکنون بیش از هفت بار با یکدیگر گفت‌وگو و جلسه داشتند که این تماس‌ها و دیدارها اراده تهران و آنکارا را در گسترش روابط به خوبی نشان می‌دهد و این جزو بیشترین روابط در بین کشورهای منطقه است.

وی افزود: مسائل منطقه‌ای می‌‌‌تواند از موارد همکاری‌‌‌های مشترک وزارتخانه‌های دو کشور باشد که باید بر موضوعات مورد علاقه گفت‌وگو کرده و به تفاهم برسیم تا همکاری‌های مشترک داشته باشیم.

وزیر کشور اضافه کرد: ما اگر روابط‌مان را در منطقه تقویت کنیم و اراده ما بر این باشد که با توجه به کشورهای منطقه همکاری‌های آنها را هم جلب کنیم از این‌‌رو می‌‌‌‌‌توانیم از ظرفیت‌های منطقه‌ای در حوزه‌های امنیتی، سیاسی و اقتصادی استفاده کنیم.

رحمانی فضلی با اشاره به حوادث منطقه و حضور نیروهای خارجی اظهار داشت: معتقدیم مسائل منطقه باید توسط خود کشورهای منطقه حل و فصل شود.

وی با بیان اینکه ترکیه را کشوری موثر و مهم در منطقه می‌‌دانیم، تصریح کرد: امیدواریم این نشست‌‌ها موجب تقویت همکاری‌ها و بهبود زندگی مردم دو کشور و مردم منطقه شود.

ایران و ترکیه روابط ایران و ترکیه رابطه ایران و ترکیه عبدالرضا رحمانى فضلى
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر