کد خبر: 679034 A

کنفرانس سالانه‌ی IBA از ٧ اکتبر ٢٠١٨ (برابر با ١٥ مهرماه ١٣٩٧) در شهر رم آغاز شد. 

به گزارش ایلنا، پس از انجام مراسم افتتاحیه با سخنرانی رئیس اتحادیه و سپس پرودی (Prodi)، نخست‌وزیر سابق ایتالیا، اجلاس با تشکیل نشست و کارگاه‌های تخصصی در رشته‌های مختلف ادامه یافت و مسائل حقوقی روز مورد بحث و تحلیل قرار گرفت.

در این راستا، پس از جلسه‌ مشترک رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز و کارن روحانی، عضو هیات‌مدیره با رئیس «مجمع جهانی وکلای آسیایی‌ اقیانوس آرام» اینترپاسفیک (Inter-Pacific Bar Association)، پِی (Pe) و بحث ضرورت تنظیم تفاهم‌نامه و ارتباط سازمانی و منظم این کانون و آن مجمع، جایگاه اثرگذار ایران در ارائه‌ی خدمت حقوقی و تقویت مرکز داوری مشترک و همچنین مذاکره با متین فیضی اوغلو، رئیس اتحادیه‌ کانون‌های وکلای ترکیه، درخصوص تعامل بین کانون‌های وکلای دادگستری ترکیه و کانون وکلای دادگستری مرکز، جلسه‌ مشترکی با رئیس فعلی و دوره‌ی آتی کانون وکلای بین‌المللی (IBA) نیز صورت گرفت.

در این جلسه، عیسی امینی، رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز، توضیحاتی درباره تاریخ افتخارآفرین ایران، جایگاه قانونی کانون وکلا و تاریخچه‌ استقلال و کارکرد آن ارائه داد. 

وی اضافه کرد: کانون وکلای دادگستری مرکز با داشتن ظرفیت علمی بالا انتظار دارد در برگزاری دوره‌های آموزشی و علمی در اجلاس سالانه‌ IBA حضوری فعال‌تر داشته باشد.

وی افزود: حضور دانشمندان ایرانی در عرصه‌ علم و نوآوری‌های جهان گواه توانمندی ایرانیان و مثبت این ادعا است و قطعاً این نبوغ در عرصه‌ی حقوق نیز حاکم است. 

امینی ادامه داد: طبعاً حضور جناب رئیس [IBA] در ایران و دیدار از کانون‌های وکلای دادگستری می‌تواند به تعامل بیشتر و حضور پر رنگ‌تر ایرانیان در عرصه‌ حقوقی کمک کند.

پس از خوشامدگویی و ابراز امیدواری رؤسای حاضر و آینده‌ی IBA از تعامل و همکاری بیشتر با کانون وکلای دادگستری مرکز، سولک و برناردز-نتو ضمن پذیرش دعوت رئیس کانون مرکز اظهار داشتند که به زودی به این کشور سفر خواهند کرد.

گفتنی است که محور و شعار این کنفرانس سالانه تأکید بر حاکمیت قانون و حمایت نهاد وکالت در راستای تحقق آن بود.

کانون وکلای مرکز عیسی امینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر