کد خبر: 679002 A

معاون سفیر ایران در بغداد:

معاون سفیر ایران در بغداد تاکید کرد: ایران هیچ برنامه‌ای برای بستن آب‌های مرزی به روی عراق ندارد.

به گزارش ایلنا، سید موسی علیزاده طباطبایی در مصاحبه با تعدادی از رسانه‌‌‌های عراقی گفت: جمهوری اسلامی ایران هیچ برنامه‌‌ای برای بستن آب‌‌های مرزی به روی عراق ندارد و ادعاهایی که در این خصوص به معاون وزیر جهاد کشاورزی ایران منتسب شده، صحت ندارد.

وی ادامه داد: این ادعا واقعیت ندارد زیرا رودخانه‌‌‌های مرزی مشمول توافقنامه‌های امضا شده بین دو کشور از جمله توافقنامه ۱۹۷۵ الجزایر است.حقیقت موضوع  انتقال آب از بعضی حوزه‌های داخلی به استان سیستان و بلوچستان است.

معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد افزود: آنچه علیمراد اکبری در حاشیه همایش نقش فرهنگ دینی در اصلاح الگوی مصرف آب گفته بود درخصوص انتقال آب رودخانه‌‌‌‌های مرکزی در استان سیستان و بلوچستان بوده و آنچه رسانه‌‌ها درباره سخنان او منتشر کردند ناشی از ترجمه یا برداشت اشتباه از سخنان وی بوده است.

طباطبایی از این گونه انتشار اخبار در برخی رسانه‌‌ها و شبکه های اجتماعی ابراز تعجب و بار دیگر تاکید کرد که ادعاهای مربوط به قطع آب صحت ندارد.

بر اساس این گزارش، خبر منتسب به علیمراد اکبری معاون وزیر جهاد کشاورزی از بامداد امروز در سطح رسانه‌های مختلف بین‌‌المللی و منطقه‌ای و داخلی عراق به طور گسترده‌ای بازتاب یافت و برخی نوشتند که ایران آب را به روی عراق بست امری که در شبکه‌‌های اجتماعی نوعی گلایه شدید را نسبت به ایران به دنبال داشته است.

ایران و عراق رابطه ایران و عراق روابط ایران و عراق سید موسی علیزاده طباطبایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر