کد خبر: 678913 A

رییس مرکز امور حقوقی ایران:

رییس مرکز امور حقوقی بین المللی ریاست جمهوری گفت بدنبال تلاش مستمر مر‌کز و وکلای بانک مرکزی در ایتالیا دستور توقیف اموال بانک مرکزی در ایتالیا لغو شد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دادگاه بین المللی لاهه، تیم حقوقی ایران امروز در دادگاه جهانی به اعتراضات وکلای آمریکا به متن شکایت اولیه پاسخ داد.

محسن محبی وکیل ایران در دادگاه لاهه گفت: اعتراضات ما به امریکا در این هفته ارتباطی به تحریم‌های هسته‌ای ندارد. ما به رفتار بخش‌های مختلف دولت آمریکا از طریق قانون و فرمان اجرایی و اقدامات قضایی اعتراض داریم.

محسن محبی رییس مرکز امور حقوقی در جلسه امروز دیوان به حکم مقدماتی این دادگاه در پرونده قبلی اشاره کرده و آن را مثالی از حل و فصل قانونی اختلافات دو طرف دانسته که بر مبنای پیمان مودت صادر شده است

وگان لو وکیل بریتانیایی تیم حقوقی ایران نیز تلاش آمریکا برای توجیه اقدامات علیه کمپانی ها و افراد ایرانی را به اتهام حمایت از سازمان های تروریستی بی اساس خواند.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، رییس مرکز امور حقوقی بین المللی ریاست جمهوری اعلام کرد دادگاه استیناف رم درخواست حدود ۵ میلیارد دلاری عده ای از خواهانهای امریکایی را برای توقیف اموال بانک مرکزی رد کرد. وی گفت بدنبال تلاش مستمر مر‌کز و وکلای بانک مرکزی در ایتالیا دستور توقیف اموال بانک مرکزی در ایتالیا لغو شد.

 

 

 

دادگاه بین المللی لاهه محسن محبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر