کد خبر: 678809 A

سومین کنفرانس امنیتی تهران با عنوان «امنیت منطقه‌‌ای در غرب آسیا، چشم‌‌انداز ثبات، همکاری و پیشرفت جمعی» در ۲۳ و ۲۴ دی ماه ۱۳۹۷ برگزار می‌‌شود.

به گزارش ایلنا، پیش از برگزاری کنفرانس اصلی در دی ماه، دو سمینار داخلی در ۲۶ آذر ماه و ۱۷ دی ماه برگزار خواهد شد. این سمینارها، چارچوبی اصیل و بومی برای بحث و بررسی مسائل منطقه‌‌‌‌ای، تبیین راهبردها و سیاست‌های امنیتی و خارجی جمهوری اسلامی ایران و طرح ایده‌‌‌‌ها و راهبردهای درو‌‌ن‌زا برای نیل به امنیت و پیشرفت جمعی خواهد بود.

سمینار اول با عنوان «صلح و ثبات در غرب آسیا؛ یک منطقه، یک سرنوشت» با همکاری مرکز مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه، شورای راهبردی روابط خارجی و مرکز بررسی‌‌‌های استراتژیک ریاست جمهوری در چهار محور «منازعه و همکاری در منطقه»، «توسعه و همگرایی منطقه‌ای در غرب آسیا»، «راهبرد امنیتی کنشگران منطقه‌‌ای و فرامنطقه‌‌‌‌ای در غرب آسیا»، «ج. ا. ایران و نظم منطقه ای در حال ظهور در غرب آسیا» در ۲۶ آذرماه در محل مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه برگزار می‌‌شود.

سمینار دوم نیز با عنوان «سیاست‌های دفاعی- امنیتی همکاری‌جویانه در غرب آسیا» با همکاری دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی و مرکز مطالعات راهبردی دیپلماسی دفاعی وزارت دفاع در چهار محور «کنترل تسلیحات، الزامات منطقه‌ای و بین‌المللی»، «روندهای امنیت‌ساز منطقه‌ای؛ الگوهای همکاری دفاعی- امنیتی»، «مدیریت بحران‌ در غرب آسیا» و «سیاست و دیپلماسی دفاعی جمهوری اسلامی ایران در غرب آسیا» در ۱۷ دی ماه در محل دانشگاه مالک اشتر برگزار خواهد شد.

کنفرانس امنیتی تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر