کد خبر: 678806 A

در جلسه هیات دولت؛

هیات دولت با اختصاص مبلغ ۹۰ میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارات ناشی از وقوع سیل در استان­‌های گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی موافقت کرد.

به گزارش ایلنا، در جلسه امروز هیات دولت که به ریاست حجت‌‌الاسلام روحانی برگزار شد، مبلغ ۳۰ میلیارد ریال به صورت هزینه‌‌‌ای به منظور بازسازی اماکن مسکونی، ساختمان‌‌ها و تأسیسات زیربنایی خسارت‌‌‌‌دیده از سیل اختصاص یافت که سهم استان‌‌‌‌های مازندران و گیلان هر کدام ۱۰ میلیارد ریال و استان‌‌های گلستان و خراسان شمالی هر کدام پنج میلیارد ریال خواهد بود.

دولت همچنین مبلغ ۶۰ میلیارد ریال به صورت تملک دارایی سرمایه‌‌ای به منظور بازسازی زیرساخت‌‌ها و اماکن مسکونی آسیب‌‌دیده در استان‌های یادشده، اختصاص داد که از این میزان، مبلغ ۲۰ میلیارد ریال به هریک از استان‌‌‌های مازندران و گیلان و مبلغ ۱۰ میلیارد ریال به هر یک از استان‌‌های گلستان و خراسان شمالی اختصاص می‌‌یابد.

علاوه بر این مبالغ، مبلغ یک هزار میلیارد ریال نیز برای بازسازی زیرساخت‌‌های آسیب‌دیده در استان‌‌های مذکور از محل اعتبارات سازمان برنامه و بودجه کشور اختصاص یافت.

اعلام نظر دولت درخصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس

دولت در ادامه، ضمن اعلام نظر درخصوص تعدادی از طرح‌‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نماینده خود را برای پیگیری موضوع تعیین کرد.

در ادامه جلسه، اعضای دولت تعداد دیگری از پیشنهادهای دستگاه‌‌های اجرایی را پس از بررسی، به تصویب رساندند.

هیات دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر