کد خبر: 678774 A

انتقاد صریح نصرالله پژمانفر از وضعیت سینمای ایران:

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد وزارت ارشاد در نمایش گسترده فیلم‌های خارجی به خصوص آمریکایی گفت: وقتی قوانین خودمان را با قوانین اتحادیه اروپا در این بخش مقایسه می‌کنیم، بعضاً حس می‌کنیم که اروپایی‌ها از ما حزب‌اللهی‌تر هستند.

 به گزارش خبرنگار ایلنا، نصرالله پژمانفر (نماینده مجلس شورای اسلامی و کمیسیون فرهنگی مجلس) با اشاره به اینکه براساس قوانین مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس شورای اسلامی نظارت بر محصولاتی که در حوزه سینما تولید می‌شود کاملاً برعهده وزارت ارشاد و سازمان سینمایی است، گفت: سینما امری نیست که بشود به راحتی از کنار آن گذشت زیرا اثرگذاری زیادی دارد و حتی از منبر ما طلبه‌ها نیز تاثیرگذارتر است و جریان استکباری نیز از سینما کاملاً استفاده می‌کند و آمریکا امروز بیشترین فعالیت را در حوزه سینما دارد و فیلم یک تریبون عمیق و پرمخاطب است.

پژمانفر ادامه داد: امروزدر کشورهای اروپایی و اتحادیه اروپا قوانینی وضع شده که اجازه نمی‌دهد تعداد فیلم‌های قابل عرضه و نمایش از بیش از 30 درصد بیشتر افزایش پیدا کند زیرا معتقدند فیلم‌های آمریکایی فرهنگ اروپایی را در خطر قرار می‌دهد.

وی با انتقاد از عملکرد وزارت ارشاد در نمایش گسترده فیلم‌های خارجی به خصوص آمریکایی گفت: وقتی قوانین خودمان را با قوانین اتحادیه اروپا در این بخش مقایسه می‌کنیم، بعضاً حس می‌کنیم که اروپایی‌ها از ما حزب‌اللهی‌تر هستند.

پژمانفر ادامه داد: امروز صنعت سینمایی داخلی به شدت تحت تأثیر سیاست‌های غلط سینمایی و همچنین نمایش فیلم‌های آمریکایی قرار گرفته است. امروز بعضاً فیلم‌هایی در سامانه‌های وی او دی نمایش داده می‌شود که تبلیغ صریح و وسیع مسیحیت است. آثاری که حتی در اندونزی و امارات نیز نمایش آنها ممنوع است.

پژمانفر ادامه داد: ما در سامانه‌های وی او دی به وفور فیلم‌هایی می‌بینیم که به موضوعاتی همچون همجنس‌گرایی، تجاوز، روابط مختلط، قتل و غارت می‌پردازند. فیلم‌هایی که بعضاً در کشورهایی همچون آمریکا نیز مجوز نمایش ندارند.

وی ادامه داد: امروز باید مجلس به این موضوع کاملاً توجه کند زیرا این موضوع نه سیاسی است و نه جناحی بلکه یک موضوع فرهنگی و اعتقادی است که کاملاً به اعتقادامات ما ارتباط ربط دارد.

اتحادیه اروپا شورای عالی انقلاب فرهنگی قتل نماینده مجلس شورای اسلامی کمیسیون فرهنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر