کد خبر: 678473 A

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری که جهت شرکت در پانزدهمین اجلاس علم و فناوری کیوتو، به ژاپن سفر کرده است، در ادامه برنامه‌‌‌های سفر و در محل سفارت ایران در توکیو امروز با تعدادی از دانشجویان ایرانی دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

به گزارش ایلنا، در این جلسه که با حضور مرتضی رحمانی موحد، سفیر ایران در ژاپن، سالارآملی معاون بین‌‌الملل وزیر علوم، کی‌‌‌نژاد عضو شورای انقلاب فرهنگی و کرمی مدیرکل امور بین‌‌‌الملل وزارت امور خارجه برگزار شد، ابتدا سالارآملی به پیشرفت‌‌‌های کشورمان در زمینه تولید علم، ایجاد پارک‌‌‌های فناوری و تربیت اساتید اشاره کرد.

در ادامه، دانشجویان به ضرورت الگوبرداری از ساختار پژوهشی ژاپن، رفاه پژوهشی، ارائه خدمات بیشتر به فرصت‌‌‌های مطالعاتی، آمادگی انجمن علمی ایسیج جهت ایجاد ارتباطات بین دانشگاه‌های ژاپن و ایران و پر کردن خلاء رایزن علمی در ژاپن تاکید کردند.

منصور غلامی، وزیر علوم نیز طی سخنانی گفت: فضای جلسه بیانگر کمک مجموعه علمی به بخش‌های مختلف کشور است.

وی رسالت وزارت علوم را ایجاد بستر ارتباطی قوی بین نخبگان کشورهای مختلف فارغ از مسائل سیاسی برشمرد و انجام پروژه‌های مشترک را از یک طرف سبب علاقمندی به همکاری دو طرف و از سوی دیگر سبب معرفی ظرفیت‌‌‌ها و توان علمی کشور عنوان کرد که این امر به کاهش نگرانی‌‌‌های سیاسی دیگران کمک می‌‌کند.

وزیر علوم نهادینه شدن همکاری با مراکز تحقیقاتی را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: این ارتباطات سبب انتقال تجربه می‌شود.

غلامی در پایان سخنان خود به تشریح عملکرد علمی و ساماندهی دانشگاه‌های کشور پرداخت و بر ضرورت توسعه روابط علمی بین‌‌المللی تاکید کرد.

ایران و ژاپن روابط ایران و ژاپن منصور غلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر