کد خبر: 677516 A

سردار پاکپور:

فرمانده نیروی زمینی سپاه از پایان رزمایش محرم این نیرو با دستیابی به تمامی اهداف از پیش تعیین شده خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه در گفت‌‌‌‌وگویی پیرامون رزمایش محرم گفت: در مرحله نهایی این رزمایش که در ارتفاعات شاهو منطقه کامیاران برگزار شد، نیروی زمینی سپاه با استفاده از آخرین تجهیزات خود به تمرین تاکتیک ها پرداخت.

وی با بیان اینکه در مرحله نهایی این رزمایش یگان‌‌‌های زمینی، زرهی و توپخانه با آتش سنگین و پرحجم، مواضع دشمن فرضی را با موفقیت منهدم کردند، اظهار داشت: نیروی زمینی سپاه در رزمایش‌‌‌های امنیتی خود با هدف انتقال تجربیات نیروهای عملیاتی به نیروهای تازه نفس به صورت ترکیبی از یگان‌‌‌های بومی منطقه و یگان‌های نیروی زمینی به انجام رزمایش می‌‌پردازد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه اضافه کرد: در این رزمایش یگان‌های مستقر در استان کردستان شامل سپاه بیت‌‌‌المقدس، سپاه کامیاران، سپاه سقز، لشکر ۲۲ بیت‌‌المقدس و یگا‌ن‌های پشتیبانی رزم قرارگاه شهید شهرام‌‌فر و یگان‌های تکاوری و زرهی قرارگاه حمزه سیدالشهداء (ع) همراه با یگان‌های بالگرد و پهپاد نیروی زمینی به اجرای ماموریت پرداختند.

پاکپور افزود: این رزمایش از پنج روز گذشته در منطقه عمومی کامیاران ارتفاعات شاهو آغاز و امروز آخرین مرحله رزمایش محرم با استفاده از اهداف واقعی و همچنین آشنایی با جغرافیای منطقه و دستیابی به تمامی اهداف از پیش تعیین شده به پایان رسید.

وی ادامه داد: این منطقه از گذشته مورد توجه عوامل ضد انقلاب بوده و به دلیل عدم وجود جاده و پاسگاه مورد سواستفاده آنان قرار می‌‌گرفت اما از سال ۱۳۹۰ با احداث جاده و پاسگاه امنیت خوبی در منطقه ایجاد شد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه با اشاره به اهداف رزمایش محرم تصریح کرد: حضور فعال نیروهای آموزش دیده جوان در کنار نیروهای دارای تجربه با هدف انتقال تجربه عملیاتی و افزایش توان دفاعی و پاکسازی مناطق مورد علاقه ضدانقلاب از مهمترین اهداف این رزمایش بود.

سردار پاکپور سردار محمد پاکپور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر