کد خبر: 675857 A

سردار صفوی:

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا تاکید کرد: آمریکایی‌ها به دنبال آن هستند که وضعیت داخلی ایران را بهم بریزند و از این رو بدنبال اتحاد تمام گروهک‌های ضد انقلاب از منافقین تا سلطنت‌طلب‌ها و... هستند.

 

به گزارش ایلنا، سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی صفوی با حضور در مرکز آموزشی شهید خضرایی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که به دعوت هیات معارف جنگ سپهبد شهید علی صیاد شیرازی انجام پذیرفت، در جمع کارکنان و نیروهای تحت آموزش این مرکز به تشریح شرایط آغازین جمهوری اسلامی ایران در جنگ تحمیلی و تشریح اقدامات نیروهای مسلح در دفاع مقدس پرداخت و بخشی از سخنان خود را به ارائه پاسخ در قبال سوالات آموزش پذیران اختصاص داد و در بیان ضرورت راهبرد در مدیریت کلان کشور گفت: از نظر ما جغرافی‌دانان هر کشوری باید دارای راهبرد ملی باشد که زیرمجموعه آن راهبرد اقتصادی، سیاسی، خارجی، فرهنگی و... است و کشور ما نیز باید برای اقدامات خود راهبرد کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت داشته باشد.

وی ادامه داد: در حوزه آمایش سرزمین باید برای اقدامات آتی خود آمایش سرزمینی داشته باشیم یعنی آنکه محل قرارگیری کارخانه‌‌‌ها، شبکه راه‌آهن، فرودگاه و... را تعیین کنیم و در این رابطه دولت باید سند راهبردی آمایش سرزمین را برای پنج سال  و بیست سال آینده تدوین کند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در پاسخ به سوال یکی از حضار درخصوص توان دفاعی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: به فضل الهی نیروهای مسلح ما توان دفاعی و هجومی بسیار خوبی دارند و قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران بالاترین قدرت نظامی در منطقه است و این باعث شده که آمریکائی‌‌ها و صهیونیست‌‌‌ها و برخی کشورها جرات حمله به ایران را نداشته باشند، دشمنان ما ظرفیت کشته شدن تعداد بالایی از نیروهای خود را در یک هفته اول نبرد احتمالی ندارند.

صفوی افزود: نظامی‌‌‌های آمریکا به مراتب از سیاستمداران آن و البته از رئیس‌‌‌جمهور فعلی آمریکا عاقل‌‌‌‌ترند و دامنه اختلاف بین پنتاگون با وزارت امور خارجه آمریکا را در صحنه افغانستان و عراق می‌‌‌توان مشاهده کرد.

وی با اشاره به تلاش آمریکا در بهم زدن اوضاع داخلی کشور تصریح کرد: آمریکایی‌‌‌‌‌ها به دنبال آن هستند که وضعیت داخلی ایران را بهم بریزند و از این‌‌‌رو به دنبال اتحاد تمام گروهک‌‌‌های ضد انقلاب از منافقین تا سلطنت‌‌طلب‌‌ها و... هستند و با منابع مالی برخی از کشورهای عربی به دنبال ایجاد ناامنی در داخل کشور هستند، آنها به دنبال ایجاد جنگ عملیات روانی در موضوعات مختلف بوده تا از آن طریق با ایجاد ناامنی فکری و روحی در جامعه کشور را دچار چالش‌‌های داخلی کنند.

دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری اضافه کرد: در قبال اهداف جنگ روانی آمریکا و اقدامات گروهک‌‌های ضد انقلاب باید آمادگی کامل داشته باشیم و آنها را در رسیدن به اهدافشان ناامید کنیم.

صفوی با اشاره به بدعهدی‌‌‌های آمریکا خاطرنشان کرد: سیاست آمریکا دست چدنی با روکش مخملی است، آنها بسیار عهدشکن هستند و سیاست آنها پاور پلیتیکال، یعنی سیاست زور است و ما برای مقابله با این سیاست باید روز به روز قوی شویم و با قدرت در مقابل آمریکا بایستیم، به عقیده ما نظامی‌ها بهترین پدافند، آفند است و باید از روحیه انفعالی بیرون بیاییم.

وی ادامه داد: در غرب آسیا ما قدرت اول منطقه هستیم. در عراق با کمک‌‌‌های ایران داعش نابود و در سوریه نیز در نتیجه اقدامات ایران، آمریکا و عربستان و صهیونیست‌‌‌ها در سیاست براندازی بشار اسد ناموفق بودند و نحوه تشکیل بسیج مردمی را به سوریه و عراق آموختیم. اینها موفقیت‌‌‌های بسیاری است که موجب قدرت‌‌گیری جمهوری اسلامی ایران شده است و وقتی که سه قوه وحدت رویه داشته باشند و از راهبردهای مقام معظم رهبری اطاعت کنند ان‌‌‌شاءالله بر مشکلات فائق خواهیم آمد.

سردار صفوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر