کد خبر: 675371 A

با حضور فرمانده نیروی زمینی ارتش؛

سه فروند بالگرد ۲۱۴ هوانیروز که بالغ بر شش سال زمین‌‌‌‌گیر شده بودند، با دستان توانمند متخصصین جوان هوانیروز باز سازی و به چرخه ناوگان بالگردی هوانیروز پیوستند.

به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ کیومرث حیدری در مراسم اورهال بالگردهای پایگاه هوانیروز شهید آسیایی مسجد سلیمان گفت: از گزارش‌‌‌‌هایی که فرمانده پایگاه هوانیروز درخصوص زمین‌‌‌گیر بودن این بالگردها ارائه داد باید به این متخصصان جوان افتخار کرد که با علم و دانشی که به خرج داده‌‌‌اند، توانسته‌‌‌اند با تمام مشکلاتی که در مسیر کار قرار داشت موانع را یکی پس از دیگری کنار گذاشته و با تولید قطعات به بازسازی و اورهال دست یابند.

وی افزود: امروز ما شاهد توانمندی نیروهای جوان و متعهد هوانیروز قهرمان در پایگاه مسجد سلیمان بودیم و علی رغم تحریم‌‌‌‌های دشمنان، این عزیزان توانسته‌‌‌اند بالگردهای زمین‌‌‌‌گیر شده را بازسازی و به پرواز در آورند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش اضافه کرد: هوانیروز از جمله یگان‌‌‌‌های آماده ارتش است که در تمامی ماموریت‌‌‌ها حضورشان چشم‌گیر است در دوران دفاع مقدس در تمامی عملیات‌‌‌ها پشتیبانی مطلوب و اثرگذاری را از خود به نمایش گذاشتند و پس از دفاع مقدس نیز هوانیروز در طرح‌‌های مردم‌‌یاری، اورژانس هوایی و دیگر ماموریت‌‌‌ها حضور دارد.

حیدری ادامه داد: ارتش و سپاه در همه حوزه‌‌‌‌‌ها همواره اتحاد و ارتباط دارند و در واقع یک لشکر الهی محسوب می‌‌شوند. در حوزه بالگردی نیز ارتباط وجود دارد و در ماموریت‌‌‌های مختلف با درخواست سپاه هوانیروز ارتش وارد عمل می‌‌شود.

وی یادآور شد: در تمامی پایگاه‌‌‌های هوانیروز بازسازی بالگردها مورد تاکید است و از سال‌‌های گذشته تاکنون ده‌ها فروند بالگرد که مشکل قطعه داشته‌‌‌اند با حضور خلبانان و عوامل فنی قطعات طراحی و تولید و بالگردها حاضر بکار و به چرخه بالگردی پیوستند.

نیروی زمینی ارتش هوانیروز ارتش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر