کد خبر: 675343 A

معاون فرهنگی قوه قضاییه:

معاون فرهنگی قوه قضاییه با اشاره به افزایش قیمت سکه در ماه های اخیر تاکید کرد: بدهکاران مهریه می توانند به دادگاه ها مراجعه و درخواست تعدیل احکام مهریه را بدهند و اظهار ناتوانی خود از پرداخت آن را اعلام کنند و قضات محترم باید این موضوع را خیلی سریع رسیدگی کنند و نگذارند کسی در این خصوص به خاطر عجز از پرداخت مهریه زندانی شود.

به گزارش ایلنا، حجت‌‌الاسلام والمسلمین هادی صادقی در جمع کارکنان ستادی قوه قضاییه در محل نمازخانه ساختمان مرکزی با اشاره به گرانی‌‌‌‌‌‌های اخیر به ویژه افزایش نرخ سکه گفت: خانمی از شوهرش بابت مهریه طلبکار و از دادگاه نیز حکم گرفته است، اما همسر وی بخاطر افزایش نرخ سکه نمی‌‌‌‌تواند مانند قبل سکه‌‌‌‌‌ها را پرداخت کند لذا این حکم باید تعدیل شود.

وی افزود: ما ضمن اینکه انتظار داریم تا در این خصوص بانوان محترم قدری کوتاه بیایند ولی دادگاه‌ها باید در این زمینه مساعدت کنند که این یکی از احکام لازم‌‌‌الاجرا است. دادگاه‌‌‌‌‌ها باید در حد توان بدهکاران مهریه حکم صادر کنند. کسی که حقوق ماهیانه‌‌‌اش دو میلیون تومان است چطور می‌‌‌‌تواند هر سه ماه یک سکه بپردازد؟ نباید این اشخاص را به‌خاطر عجز از پرداخت مهریه زندانی کرد لذا قضات باید در این زمینه کمک کنند تا بتوانیم در جهت رفع گرفتاری‌‌‌‌‌‌‌های مردم گام برداریم.

معاون فرهنگی قوه قضاییه یکی از مصادیق بارز خوبی‌‌‌‌ها را کمک مردم به یکدیگر دانست و تصریح کرد: امروز با توجه به التهابات اخیر بازار و از طرفی تحریک دشمنان جهت ضربه زدن به منافع ملی کشور، مردم باید خرید خود را کمتر کنند و از خرید هر چیزی که ضروری نیست بپرهیزند.

صادقی ادامه داد: به عبارتی اگر شما بیشتر خرید کردی، این باعث می‌‌‌‌‌شود تا کمبود آن کالا برای شخصی دیگر که به آن کالا نیاز دارد به وجود بیاید و این در واقع همان تعدی به حقوق آن شخص و از نظر اخلاقی بسیار زشت و ناپسند است.

وی اضافه کرد: امروزه یکی از بهترین کارهای خوب، کمتر خرید کردن است، چراکه انبار کردن کالا در خانه اقدامی بسیار زیانبار و مذموم است و دود آن به چشم همه و از جمله به چشم آن شخص محتکر خواهد رفت.

هادی صادقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر