کد خبر: 675338 A

قاسمی با تأکید بر آزادی هر چه سریع‌تر دیپلمات ایرانی:

سخنگوی وزارت امور خارجه با رد اتهامات واهی سه وزیر دولت فرانسه، مقامات فرانسوی را به واقع‌بینی دعوت کرد و نسبت به دست‌های شوم بداندیشانی که به دنبال تخریب روابط ایران و فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی هستند، هشدار داد.

به گزارش ایلنا، بهرام قاسمی در واکنش به بیانیه سه وزیر دولت فرانسه در خصوص اتهام ناروا و واهی به یکی از دیپلمات‌های کشورمان که به دخالت در عملیات خرابکاری در تجمع یک گروهک تروریستی در پاریس متهم و دستگیر شده است، گفت: بار دیگر با رد اتهامات و ادعاهای مطرح شده مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران نسبت به دستگیری دیپلمات ایرانی را اعلام و خواستار آزادی فوری ایشان هستیم. 

وی تمام ماجرا را سناریو و توطئه‌ای برای تخریب روابط خوب و رو به گسترش ایران و اروپا خواند که در راستای اهداف آمریکا و رژیم صهیونیستی و با صحنه‌‌‌‌گردانی یک گروهک تروریستی و ضد مردمی مقیم فرانسه انجام می‌پذیرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران در محکومیت هرگونه اقدام تروریستی، اظهار داشت: با توجه به اسناد و مدارک موجود نقش معاندان، بدخواهان و عوامل مخرب شناخته‌‌‌شده در طراحی این نمایش مضحک روشن است. بنابراین خواهان واقع‌بینی مقامات فرانسوی در قبال جمهوری اسلامی ایران هستیم و مجددا نسبت به دست‌های شوم بداندیشان که درصدد تخریب روابط کهن و دیرپای ایران و فرانسه و دیگر کشورهای موثر اروپایی هستند، هشدار می‌دهیم.

روابط ایران و فرانسه ایران و فرانسه بهرام قاسمی رابطه ایران و فرانسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر