کد خبر: 674886 A

امیرعبداللهیان در دیدار با سفیر ترکیه:

دستیار رئیس مجلس شورای اسلامی درامور بین‌الملل گفت: روند تحولات بین المللی نشان می دهد که رفتار کاخ سفید مهارشدنی است.

به گزارش ایلنا، رضا هاکان تکین سفیر ترکیه در تهران با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس و مدیرکل بین الملل مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

سفیر ترکیه ضمن ابراز خرسندی از روابط ممتاز جمهوری اسلامی ایران و ترکیه بر ضرورت گسترش مناسبات میان دو کشور تأکید کرد.

وی با اشاره به تحولات منطقه گفت: صلح پایدار در سوریه مورد توجه است و تاریخ نشان می دهد کسانی که به تروریسم متوسل می شوند، خودشان قربانی تروریسم خواهند شد.

هاکان تکین با اشاره به جوسازی برخی کشورها در منطقه خاطرنشان کرد: تلاش برای صلح و ثبات در منطقه مورد توجه و اهمیت است و ما به همکاری های خود برای امنیت در منطقه ادامه می دهیم.

سفیر ترکیه با اشاره به  نقض یکجانبه برجام از سوی آمریکا اظهار داشت: خروج یک جانبه آمریکا از توافق بین‌المللی برجام یک اشتباه بود که البته برای ایران فرصتی را جهت ایجاد راهکارهای مستقل فراهم کرد.

امیرعبداللهیان: راهبرد ایران در حل منازعات منطقه  «راه حل سیاسی» است

در ادامه امیرعبداللهیان با اشاره به اهمیت روابط پارلمانی ایران و ترکیه، مناسبات میان دو کشور در سطوح مختلف را مثبت ارزیابی کرد و گفت: علاوه بر روابط رسمی و پارلمانی، روابط مردمی میان ایران و ترکیه از رابطه ای تاریخی و پایدار برخوردار است و این سرمایه مهمی در مناسبات دو کشور است.

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی، سیاست ایجاد اختلاف میان کشورهای منطقه را از جمله برنامه های آمریکا و رژیم صهیونیستی دانست و با اشاره به رویکرد غیرسازنده عربستان سعودی، گفت: روند تحولات بین المللی نشان می دهد که رفتار کاخ سفید مهار شدنی است.

وی در ادامه بر راه حل سیاسی به عنوان سیاست راهبردی جمهوری اسلامی ایران در حل منازعات در منطقه به ویژه در یمن تأکید کرد.

امیرعبداللهیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر