کد خبر: 674715 A

سفیر اتریش در ایران:

سفیر اتریش در ایران گفت: مردم ایران باید از مزایای اقتصادی آن بهره ببرند. اتحادیه اروپا توافق کرده شرکت‌های کوچک و متوسط سهم بیشتری از برجام داشته باشند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، اشتفان شولتس سفیر اتریش در ایران در نشست کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با سفرای کشورهای اروپایی مقیم تهران با بیان اینکه حادثه اهواز را تسلیت می‌گویم، گفت: خانم موگرینی و نماینده‌های عالی اتحادیه اروپا آرزوی بهبود سریع مجروحان حادثه را دارند .

وی با اشاره به بیانیه ایران و اتحادیه اروپا گفت: در این بیانیه تاکید شده بین ایران و اروپا همکاری‌هایی صورت بگیرد. مشارکت و فعالیت ایران در برنامه‌هایی همچون ۲۰۲۰ مانند تبادل دانشجویان با اتحادیه اروپا و آموزش ضابطین قضایی ارشد هم از دیگر برنامه‌های مورد تاکید است که از کشورهایی مانند ایران، افغانستان، همکاری‌هایی صورت گرفته است.

سفیر اتریش در ایران ادامه داد: درآمد کشور ایران بالای متوسط است. سیاست‌های ۲۰ میلیون یورویی اتحادیه اروپا به پناهجویان افغان از طریق ایران امکان‌پذیر شده است.

وی خاطرنشان کرد: ما با انجام تعدادی پروژه‌های مشترک ایران را به عنوان یک شریک و ذینفع انتخاب کردیم رابطه ایران و اتحادیه اروپا هم مسائل کلیدی را شامل می‌شود.

شولتس افزود: ارتقای برنامه هسته‌ای ایران را در زمینه رگلاتوری خواستاریم.

وی تاکید کرد: اتحادیه اروپا عمیقا متاسف است که آمریکا از برجام خارج شد و تحریم‌هایی را بر ایران تحمیل کرد.

سفیر اتریش در ایران گفت: ۲۴ سپتامبر در نشستی وزرای خارجه کشورهای ۴+۱ مشارکت همه‌جانبه و تعهد خود را نسبت به برجام اعلام کردند. آنان گفتند تا زمانی که ایران به تعهدات خود در چارچوب‌های برجام ادامه دهد، در برجام خواهند ماند.

وی تاکید کرد: از بین بردن تحریم‌ها بخش اصلی و حیاتی برجام است و مردم ایران باید از مزایای اقتصادی آن بهره ببرند. اتحادیه اروپا همچنین توافق کرده شرکت‌های کوچک و متوسط سهم بیشتری از برجام داشته باشند.

سفیر اتریش در ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر