کد خبر: 672040 A

رییس کانون وکلای استان خوزستان در گفت‌وگو باب ایلنا:

رییس کانون وکلای استان خوزستان گفت: بعنوان یک فرد عرب ایرانی مسلمان که رییس کانون وکلای دادگستری خوزستان هستم با قاطعیت اعلام می‌کنم کلیه اعراب ساکن خوزستان به هیچ وجه داعیه استقلال و این شعارهایی که وهابیون می‌دهند را ندارند و به مذهب و ملیت خود وابسته هستند.

نوال نزاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به عملیات تروریستی اهواز که منجر به شهید و زخمی شدن تنی چند از هموطنان شد با بیان اینکه ما بعنوان کانون وکلای دادگستری که مدافع حق و عدالت است در این موضوعات رسالت بزرگی در رابطه با دفاع از عدالت و وطن داریم، گفت: استان خوزستان هم‌مرز با کشور عراق است و سال‌ها درگیر جنگ بوده و اکنون توقع داریم که مسئولان به مقوله امنیت استان توجه بیشتری کنند.

رییس کانون وکلای استان خوزستان بیان کرد: ما بعنوان مدافعان از حق با دادن بیانیه‌ای این حادثه ترروریستی را محکوم کردیم و با هماهنگی صورت گرفته به همراه تمام وکلا و کارآموزان و اعضای هیات مدیره در مراسم تشییع شهدای این حادثه شرکت کردیم تا نشان دهیم که با هم متحد هستیم و فرقی بین قومیت‌ها وجود ندارد و همه در کنار هم ایرانی هستیم.

این وکیل دادگستری با بیان اینکه وکلا و حقوقدانان باید در بطن جامعه باشند و نسبت به اینگونه حوادث حساسیت نشان دهند، تاکید کرد: یکی از اساتید تعریف می‌کرد بعد از حادثه یازده سپتامبر در آمریکا وکلای ایران برای وکلای فدرال آمریکا پیام تسلیت فرستادند و دلیل آن این است که حادثه تروریستی در همه جای دنیا مغبون است.

نزاری تصریح کرد: من بعنوان یک فرد عرب ایرانی مسلمان که رییس کانون وکلای دادگستری خوزستان هستم با قاطعیت اعلام می‌کنم کلیه اعراب ساکن خوزستان به هیچ  وجه داعیه استقلال و این شعارهایی که وهابیون می‌دهند را ندارند و به مذهب و ملیت خود وابسته هستند.

این وکیل دادگستری تصریح کرد: این موضوع که بسیاری از حقوق شهروندی افراد این استان مانند بهرمندی از آب و هوای پاک از بین رفته است و رعایت نمی‌شود و بیکاری در استان زیاد است و شرکت‌های دولتی از نیروهای بومی استفاده نمی‌کنند را نمی‌شود منکر شد اما ما هیچ فرقی بین عرب، لر، شیعه، سنی قائل نیستیم و همه کنار هم زندگی می‌کنیم و در طول سال‌های زندگی در این استان ندیدم قومی بخواهد نسبت به بقیه برتری جوید اما واقعا باید حقوق قومیت‌ها رعایت شود باید فکری به حال مشکلات استان خوزستان شود حق مردم نیست که در کنار کارون باشند و مردم آب شور بخورند و با راهپیمایی مجبور به مطالبه حقوق خود شوند.

رییس کانون وکلای استان خوزستان گفت: در این حادثه بهترین جوانان خود را از دست دادیم بعنوان یک عرب اعلام می‌کنم وطنم ایران است و تمام قومیت‌ها کنار هم ایرانی هستیم و این قسم حوادث را محکوم می‌کنیم.

رییس کانون وکلای استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر